Wpis z mikrobloga

@houk:
To prawdopodobnie był host ze slicerem i jakimiś profilami druku. Stara wersja hosta, ze starą wersją slicera i średnimi profilami.

Ja bym pobrał współczesną wersję slicera, zrobił w własny/e profil(e), wrzucał pliki na kartę i drukował.

Chyba że chcesz/potrzebujesz w celach serwisowych połączyć PC z drukarką? Wgrać nowy firmware (co swoją drogą bym polecał, bo i tu jest duży postęp)?
@FlameRunner: Dostałem tą drukarkę po kimś, to pierwsza moja drukarka wiec wiesz, zaczałem od manuala :D
Do tego nie widzę jej po usb wcale się nie zgłasza więc nawet nie wiem czy nie uszkodzona...
Do tego nie widzę jej po usb wcale się nie zgłasza więc nawet nie wiem czy nie uszkodzona...


@houk: A świecą się kontrolki na płycie głównej? O ile dobrze pamiętam, tam jest zworka do wybierania źródła zasilania. Jeśli chcesz podpiąć do komputera i brać zasilanie z USB, musisz ją przełożyć.
@houk: To zasilanie jest. I komputer nic nie wykrywa? Nie ma dźwięku sygnalizującego podpięcie urządzenia? Nie ma w menedżerze urządzeń jakiegoś USB-serial albo nowego nierozpoznanego urządzenia?
@houk: I to podpinasz kablem USB do PC, dioda na płytce się zapala, a komputer nic?
Trzeba by pobawić się w diagnostykę tej elektroniki... Powiem uczciwie, że tu już nie pomogę. Jakbym miał to w rękach, to coś tam bym pokombinował, może nawet bym ogarnął, ale nie czuję się dość mocny, by pomagać z tym zdalnie.
@FlameRunner: Leda się swieci cały czas po włączeniu zasilania, sterowanie silnikami działa bo trzymają pozycję. Tylko na usb nic nie gada. Podłączyłem teraz jeszcze do starego lapa z W7 i też cisza. albo ma wyłączone to usb jakąś zworką albo padło. Ewentulanie jest 3 opcja że konwerter usb<>rs jest tak stary ze nie działa na nim plug and play i trzeba go puknąć odpowiednim driverem zeby zagadał ale nie spotkałem się
@houk: Zasilania? Znaczy sieciowego? A jak podepniesz tylko USB?

Ewentulanie jest 3 opcja że konwerter usb<>rs jest tak stary ze nie działa na nim plug and pla

Tę opcję bym odrzucił. Tam siedzi AT90USB1287, to powinno na 99% od razu gadać z PC.
@FlameRunner: Bez zasilania jest tak samo, cisza po podpięciu.
Zastanawia mnie ten sterownik bo jak go wyłącze i włącze ponownie to czasami nie trzyma cześć silników, luźne są bez zasilania. Tak jakby ta płytka się wieszała i nie wstawała do końca.