Wpis z mikrobloga

Zatrudnij pracownika
Dwie średnie krajowe na umowie o prace bo będzie brał kredyt pod dom na wiosne
Masz awarie z transportem do pracy, popros gościa o podwózkę 3km
Gość ci krzyczy 600 za podwózki albo #!$%@? z buta
Nie dotrzyj do pracy na czas
Wręcz gościowi rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym przed świętami
Brak profitu #budownictwo #pracbaza
Brak ciągłości do kredytu, brak pracy drugi miesiąc - tak się robi biznes.
  • 264
  • Odpowiedz
@Aerdyn: nie przychodzą goście po studiach którzy umią spawać chyba że ukraińcy, jak przychodzi mi na spawacza gość po studiach to nie bardzo go to spawanie interesuje tylko lata po kierownikach na bajerę, mieliśmy takiego rok temu to zanim przepracował godzinę to już cała budowa i wszystkie firmy wiedziały że ma ukończony kurs bhp i że był kierownikiem (xd) w jednoosobowej działalności a praca be
  • Odpowiedz
a gość mnie wystawia w sprawach firmowych kiedy ja potrzebuję, straciłem na tym dokładnie tyle ile płacę czynszu to dlaczego mam być frajerem?


@suqmadiq2ama: naczy czekaj bo ja czegos nie rozumiem. Bylbys frajerem, gdybys nie zwolnil goscia, ktory nie chcial cie wozic swoim prywatnym samochodem do pracy?

Wyswiadczyles komus przysluge (kredyt itp) po czym spodziewales sie, ze gosc bedzie na kazde pierdniecie, a w momencie w ktorym sprzeciwil sie w sumie
  • Odpowiedz
@Aerdyn: ze studentami na robocie jest zawsze taka historia że łażą i buldupią że jak to on pan technolog czy jakiś tam bhp i zarabia mniej od spawacza.

To przejdź na spawacza i dostaniesz tyle samo.

Nikt do dzisiaj nie porzucił za mojej kadencji posadki w zamian za lepszą kase na spawaniu.
  • Odpowiedz
  • 98
@suqmadiq2ama przysługa polega na tym,że nie może być wymuszona, jeśli ja robię komuś przysługę to nie dlatego, że liczę na rewanż albo na jakiś profit. No ale może jakiś dziwny jestem. Podejrzewam,że umowy zlecenie nie mógł dostać bo by jej po prostu nie przyjął. Tak działa wolny rynek. Natomiast przedstawiasz sie tu jako kierownik a wazne sprawy sluzbowe uzalezniasz od tego czy nowo zatrudniony pracownik podwiezie Cie gdzies swoim gazowozem. No szczerze
  • Odpowiedz
a gość mnie wystawia w sprawach firmowych kiedy ja potrzebuję, straciłem na tym dokładnie tyle ile płacę czynszu to dlaczego mam być frajerem?


@suqmadiq2ama: nie zgrywaj dobrego samarytanina bo to nie swoj hajs mu dales jako przysluge tylko firmy wiec Ty na tym nie tracisz, a probujesz sobie zrobic darmowego szofera na miesiac o czym we wpisie nie wspomniales. dla niego jest to JEGO prywatny czas i jego waha za ktora
  • Odpowiedz
@MangoZjem: jedzie gość do pracy to zabiera po drodze kolegów, paliwo z karty firmowej ale jak przychodzi zabrać mnie to szantażuje firmę bo wie że będą straty po czym oczernia pracodawcę u klienta
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: nie powinien szantazowac firmy ani oczerniac - to nieprofesionalne i za to sie nalezy dyscyplinarka jak najbardsziej. ale wozic swoim samochodem moze kogo chce. Nie znam Cie osobiscie ale zastanow sie dlaczego to od Ciebie chcial kase. Moze mu czyms podpadles? Znam goscia co jest przemadrzaly i ciagle mi #!$%@? na swoich pracownikow ze debile itd. a jak sie od kogos dowiedzial, ze jego podwladni na niego #!$%@? ze #!$%@?
  • Odpowiedz
@MangoZjem: masz wyżej napisane że mu ze wszystkim poszedłem na rękę od a do z, dlatego mnie bo straty dla firmy. Skoro w małych sprawach takich jak ta pracownik stara się wydymać firmę to nie można mu ufać w żadnych poważniejszych.

@NieUsune: taka specyfika pracy, w poprzedniej pracy za tyle samo miał połowę, zobacz ile godzin lekaze albo na ochronie dyżury się robi za ułamek tego.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Wyglądało, jakbyś miał rację. Aż do tego momentu:

I chyba z 6 tak skasowałem w zeszłym roku za roszczeniowość

Nie chce cię martwić, ale prędzej uwierzę w twoje #!$%@? niż w to, że tyle osób się znienacka na ciebie uwzięło. Pomijam fakt, że poza obowiązkami nie miałeś prawa niczego wymagać (na miejscu pracowników wyłączyłbym telefon, ale po przeczytaniu zastanawiam się, czy nie uznałbyś tego za spisek przeciw tobie).
  • Odpowiedz
@biliard: to jest plaga takich ludzi, z reguły średnio 24-28 lat którzy nagle poczuli trochę siana, takich historii opowiem mnóstwo - np rok temu mieliśmy takie zlecenie gdzie dojazd pół godziny wyłącznie autem - i jeden jedyny kierowca przyszedł do biura po kilku miesiącach i oznajmił że dwa ty podwyżki (więcej niż kiero) albo odchodzi i odszedł narzekając jaka to zła praca (głównie spał)
Firma mu dała jakiś czas później szansę
  • Odpowiedz
Podsumowując OP to pedał.
Polecił zwolnić pracownika bo ten nie chciał go podwieźć. (Czemu sobie taxi nie zamówiłeś jak taki zarobiony jesteś).
Płaci 2 ŚREDNIE KRAJOWE za 250 h w pracy. - Ty łaskawco ty. - znaczy nie on płaci, jego szef, ale niech będzie
Z tym oczernianiem to się pewnie wkurzył na takiego dzbana jak ty i nie wytrzymał.
Weź nie gadaj że w firmie jesteście jak jedna rodzina, bo nie
  • Odpowiedz
@biliard: wejdź sobie na grupe spawalniczą z ogłoszeniami o pracę - tam się dowiesz że każda firma to złodziej bo jak zarabia 10zł na pracowniku to znaczy że mu to ukradła. Jak dasz komuś np. 20€ na godzinę to cie wszyscy od złodziei zwyzywają bo to oznacza że masz 80€ za niego i go okradasz.

Dużo się mówi o millenialsach czy pijaczkach albo ęą po studiach ale jest ogromna plaga po
  • Odpowiedz