Wpis z mikrobloga

#leksykonrobactwa
Seria specjalna 2/100
Rohatyniec Herkules
(Dynastes Hercules)

Ogólnie to taki spoko gigant. Występuje w gruncie rzeczy w Ameryce Południowej, mniej więcej na tym samym obszarze co ma miejsce produkcja kokainy.
Ten dorastają do 16cm długości dziwoląg jest łatwy w hodowli i śmiało można go trzymać w terarium. Żywi się owocami, jak każdy inny potężny hrabonszcz, no ale jakby dać mu pasztetu, to też by pewnie zjadł.
Cena takiego gnoja dochodzi do 400$ więc jest to z pewnością lepsze zwierzątko od rasowego yorka.
Zapytacie, hej Producent! A jakie super moce ma to latające #!$%@?? A no już wam mówię! Hercules może utrzymać w swoich szczypcach coś 850 krotnie ciszszego od niego, co połączone z ich poziomym chwytem, łatwością hodowli i miłym nastawieniem do ludzi, może czynić z niego świetną pomoc kuchenną.
W komentarzu wrzucę wam filmik poglądowy odnośnie tego jak to bydle rośnie.
#owady #heheszki #gruparatowaniapoziomu
Producent_CO2 - #LEKSYKONROBACTWA
Seria specjalna 2/100
Rohatyniec Herkules
(Dynastes...

źródło: comment_uikBlQ8C7vfbt5D24xQYcwS1oplrLwwc.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Łacińskie epitety gatunków piszemy małą literą, czyli Dynastes hercules. Uber poprawnie byłoby jeszcze walnąć kursywę Dynastes hercules ( ͡° ͜ʖ ͡°) #grammarnazi


@GregPelka: Uber poprawnie byłoby jeszcze walnąć w nawiasie nazwisko typa, który opisał gatunek i rok, w którym to zrobił: Dynastes hercules (Linnaeus, 1758) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Producent_CO2: Z przykrością stwierdzam, że dawno nie widziałem tak słabego tagu. Merytorycznie lipa, błędów zatrzęsienie. Tak, tak, wiem że to tylko taka "hehe beka", ale zabawne też to za bardzo nie jest, bo pióro masz dość ciężkie, a i humor strasznie wymuszony. Wygląda jak biedna podróbka "Najbardziej #!$%@?ńskich zwierząt świata" z FB. Tylko zdjęcia i filmy są tu godne uwagi.
Mam nadzieję, że ci się szybciej znudzi niż po 100 wpisach,
  • Odpowiedz