Wpis z mikrobloga

Do zakończenia wsparcia dla Windowsa 7, w mojej ocenie ostatniego, dobrego systemu operacyjnego z rodziny Windows został rok, lub nieco ponad rok. Po zakończeniu wsparcia dla XP nie było tragedii, bo jeszcze była alternatywa w postaci wymienionej siódemki. Ale obecnie na razie jedynym systemem po siódemce jest Windows 10, który coraz bardziej odchodzi w stronę abonamentu i coraz mniejszym brakiem kontroli użytkownika nad systemem, który używa. A ponieważ większość linuksów, zresztą przez dogmatyzm linuksowych nerdów(, którzy np onanizują się do dystrybucji arch jacy to oni pro,a jak nie arch to hurr durr, wracaj do Windowsa) nie rusza specjalnie naprzód, jedyną opcją i deską ratunku zostaje ReactOS. Obecnie już chyba wyszedł z poziomu Windowsa 98 i zmierza do zostania następcą XP, utrzymując się na progu Windowsa ME. Twórcy, do dzieła.

#reactos #react #os, #windows
Pobierz Jarkendarion - Do zakończenia wsparcia dla Windowsa 7, w mojej ocenie ostatniego, dob...
źródło: comment_1KG2CWiVQJQ9JfPK1kFZz1Yl3NHe9Bgs.jpg
  • 16
@Student_AWAS: Mam Windowsa 10 na laptopie i to z 4GB Ram i dyskiem terabajt. Co chwilę łapie zawiechy, mimo, że nie ma nic zainstalowane prawie( na Windowsie 7 mam od groma gier, programów i śmiga jak złoto),a co chwilę grzebię w zarządzaniu procesem aktualizacji i nic to nie daje na dłuższą metę. Obrzydliwy interfejs da się przeżyć, jest classic shell, który tę kafelkową grozę sprząta mi sprzed oczu. Windowsowi 10 dałem
@Jarkendarion: O ile na mocnym PC Windows 10 sprawuje się świetnie to taki ReactOS przydałby mi się na mojego słabego lapka. Niestety póki co wita mnie bsod przy każdej próbie bootowania i póki co nie zanosi się na zmiany ;d

Kibicuję tym twórcom podobnie jak twórcom Haiku OS
@Aryo: Zrób zdjęcie w trybie ReactOS (Screen) i wyślij na jira.reactos.org. Może coś poradzą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zgłosiłem już tam parę błędów w tym tych dotyczących działania na prawdziwym sprzęcie a nie na maszynie wirtualnej. A jeśli nie masz jak to pomogę.
Oczywiście nie, jest to statystycznie niemożliwe. Mają na głowie pozostałe 10 tysięcy błędów ale widząc efekty można się radować. Pierdoły od interfejsu ponaprawiali, na pozostałe trzeba więcej ludzi. Bez większego zainteresowania ten projekt będzie się jednak turlał jak dotychczas dlatego trzeba o tym mówić. Taki urok projektów open-source bez marketingu nie ma cudów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aryo: Zdjęcia dla nich na dobry początek wystarczą jeśli nie masz złącza RS232, jednak tam na warcie trzeba czekać bo jak zapytają czy następna wersja działa to trzeba kolejne logi podawać z testami. Wkrótce USB stack i być może sterownik HD audio zostaną wydane a do tego trzeba próbek sprzętowych (logi i specyfikacja) od ochotników testerów.