Wpis z mikrobloga

Mireczki posiadam cooler CPU SilentiumPC Grandis 2, rozumiem, że cooler włącza się gdy procesor osiągnie daną temperaturę. Z ciekawości odpaliłem benchmarka, procesor osiąga między 67-71 stopni w zależności od rdzenia (i5 8600k). To trochę dużo, czy cooler nie powinien się włączyć ? Rozumiem, że zadanej temperatury szukać gdzieś w UEFI Bios ?

#komputery #overclocking #oc #hardware
  • 17
via Android
  • 0
Obydwa wiatraki są podłączone do gniazda CPU_FAN 1. 3 wiatraki zamontowane w obudowie wg biosu mają 0rpm a chodzą na.full, mogę nimi sterować za pomocą przycisku
@kisiuu: No to systemfan może nie wyświetlać, bo masz pod kontroler z obudowy wpięte, a co do CPUFAN to, żeby był odczyt to wpięte musi być 4-pin nie jest może jakiś wolny pin wystający obok wtyczki od wentylatora? Może wpięli, ale nie trafili :) Trudno mi sugerować jak tego nie widzę.
@CrisPell: @CrisPell: No własnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko teraz jak to sprawdzić, skoro z Grandisa idą dwa przewody i od nich dwa, przechodzące w jeden (
2 DO 1 PWM 4PIN) bezpośrednio do płyty. Tu chyba żadnej filozofii nie ma w podłączeniu. Wszystko jest ok jak na moje oko
@CrisPell: Tak, jutro to sprawdzę i napiszę, może tylko przejściówka walnięta, mam wrażenie, że od początku one się nie włączały. Dzięki za sugestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)