Wpis z mikrobloga

Czesc,

Moze ktos podpowie, bo mam zwieche myslowa.

Mam N itemow o okreslonych parametrach. I mam daną nazwijmy to poziom dopasowania 2 itemow(ich kolejnosc ma znaczenie)

Jakiej metody z #machinelearning uzyc aby to.mialo najwiekszy sens. Prosta regresja nie ma sensu bo to nie jest tak, ze jakis parametr zwieksza szanse dopasowania a raczej ich kompozycja. Przychodzi mi do glowy jedynie. (Z prostych pomyslow) stowrzenie dodatkowych parametrow typu sa takie same, sa rozne. Ale to wszystko.

Ktos cos?
  • 8
@dziobaki_sa_jadowite: moje dane sa troche abstrakcyje wiec dam troche glupawy przyklad(jestem po imprezie wiec mam glupawke).powiedzmy ze masz osoby (jest tylko jedna plec) i jedna osoba wybiera kogos do pary na podstawie swoich cech i cech kandydata ocenia jak bardzo ją kocha w skali od 0 do 1.

Czyli masz 4 osoby wszyscy maja jakies cechy/parametry

I osoba A ocenia swoja milosc do osoby B na 0.4
A B do osoby
@LowcaG: To można by było w takim razie zrobić takie samo podejście z lekką modyfikacją. Idealnie to by było jakoś zareprezentować to w postaci macierzy nxn gdzie n to liczba wszystkich możliwych cech. Diagonala pusta, wiersze to cechy "Z" kolumny cechy "DO". Dwie takie macierze, po jednej na każdy kierunek (A->B i druga B->A). Potem wypełniasz taką macierz. Jeżeli osoba Alfa z cechą T do osoby Beta z cechą B w