Wpis z mikrobloga

@ruok: Szczegółów Tobie nie powiem, nigdy nie byłem na Kubie. Jak jechać to wtedy gdy u nas jest jesień albo zima. W lato są tam huragany i można nie trafić z pogodą.
Kiedyś jak mieszkałem w UK to widziałem ofertę last minute na Kubę na dwa tygodnie za 600£ osoba, niestety byłem z takim różowym paskiem która mi to skutecznie z głowy wybiła. Żałuję strasznie bo lubię tropiki.
@Gadgetztan

Jeszcze się trafi fajny różowy i jakaś promocja! Jak tamten nawet nie chciał jechać to jeszcze by ci wyjazd popsuł xD

Jak tak patrzę czasem lepiej i taniej udać się do Berlina czy Londynu i stamtąd jechać...
@ruok: bierz dolary, miejscowi je wolą. Ja bym pewnie spróbował zapolować na last minute bo można mieć all inclusive w 4* za 3,5-4k od osoby na 14 dni. To co najlepiej zwiedzić zależy od Was - Hawana jest IMHO obowiązkowa, reszta podług gustu. Przewodnik - też tak naprawdę zależy od tego co chcecie. Można pójść do profesjonalnego biura podróży i wykupić wycieczkę z przewodnikiem, można zwiedzać z taryfiarzem ( ͡°
@ruok: generalnie teraz się zaczyna sezon na Kubę bo jest świetna pogoda dla nas - nie za ciepło ani nie za zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°), optymalnie pod względem wilgotności. Większość szczególnie poleca jednak okres luty-marzec - jest ciepło, sucho, niezbyt wilgotno.
Jest bezpiecznie, nie ma żadnych zamachów itd.
Najlepiej to całą Kubę :D
Większość poleca brać Euro bo USD jest obciążone podatkiem.
Budżet - zależy ile,
@ruok byłam we wrześniu i nie narzekałam na pogodę. Jest bezpiecznie, a co do zwiedzania to zależy co kto lubi i ile ma czasu - to samo jeśli chodzi o budżet.
Waluta to najlepiej euro, bo za dolary biorą prowizje. Na miejscu wymienia się na ich walutę CUC, opcjonalnie można wymienić też trochę na CUP.
@ruok: nie bierz dolarów chyba że chcesz tracić 10% na każdej wymianie,

Cześć, jaka pora roku jest najlepsza na odwiedziny na Kubie?
byłem pod koniec pory deszczowej i miałem codziennie 30stopni a w nocy 20
Czy jest tam na ten moment względnie bezpiecznie?
bezpieczniej się nie da, serio
Jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
odradzam Cienfuegos, cała reszta warta odwiedzenia
Gdzie wypadałoby wynająć przewodnika, jeśli w ogóle?
nie korzystam więc nie wiem :p