Wpis z mikrobloga

Wobec wyroku dla pana Rafała G. chciałem podzielić się refleksją: jak to jest, że tylu ,,tolerancyjnych" ludzi wspiera ośrodek, skoro ten publicznie nawołuje do hejtu oraz linczu, publikując zdjęcia (rzeczywistych czy nie) brunatnych rasistów?

Po prostu się dziwię, bo nie trzeba tego robić: można rozmawiać, można debatować, można starać się ludzi edukować i przekonywać do swoich racji. Ale ośrodek wybiera publiczny lincz nazywany przez siebie jedynie ,,ostracyzmem".

W jaki sposób ktoś, kto jest wyzywany i otrzymuje pogróżki ma zmienić poglądy?

Uważam takie działanie za niszczące dla społeczeństwa. Uznaję, że każdy ma prawo do poglądów, jakie by nie były, dopóki nie przekroczy granicy przemocy lub nawoływania do niej. W skrócie: możemy się nienawidzić, ale nie powinniśmy się bić, tylko próbować rozmawiać.

I mała ankieta, bo jestem ciekaw Waszych odpowiedzi :)

#omzrik #rasizm #neuropa #4konserwy

Czy rasiści/faszyści/nacjonaliści powinni mieć takie same prawa jak inni obywatele?

  • Tak 57.5% (23)
  • Nie 40.0% (16)
  • Nie wiem / nie obchodzi mnie to 2.5% (1)

Oddanych głosów: 40

  • 9
@AgresywnyKardiolog: nie wrzuciłem nacjonalizmu do jednego wora z rasizmem czy faszyzmem. Ups, zrobiłem to w ramach ankiety -> to raczej ośrodek widzi w tym wszystkim ,,brunatne zagrożenie''. Dlatego razem.
Nie wiem jak definiować ,,zwykły pogląd''? Popularny? Niekontrowersyjny?
@AgresywnyKardiolog: szanuję Twoje zdanie, ale myślę, że nacjonalizm to nie jest coś niekontrowersyjnego. Zawsze społeczeństwo będzie tu bardzo podzielone. Choć sami nacjonaliści tak to przedstawiają, co widzę po karierze słowa ,,narodowiec'', które chyba ma zastąpić ,,nacjonalistę''.