Wpis z mikrobloga

Czołem.

Postanowiłem zmienić stereotyp typowego kierowcy i kupuję BMW żeby móc zmieniać kierunkowskazy itd. Zastanawiam się nad F30 z 2014 roku. Znalazłem pewne ogłoszenie z egzemplarzem z polskiego salonu. Auto wydaje się być naprawdę w porządku, sprzedający odkupił furkę z jak to określił "firmy leasingowej". Szukam tylko i wyłącznie wersji 316i, skrzynią w automacie (hadraulika), generalnie całe wyposażenie wpasowuje się idealnie w moje oczekiwania.
Zastanowił mnie tylko niski przebieg jak na 5cio latka. 53 tys przebiegu, wycenia samochód na 65k PLNów. Sprawdziłem VIN na tej rządowej stronce, CEPIK czy cuś takiego, nic sie własciwie nie wydaje podejrzane.
Co o tym myślicie? Jak podejśc do tej kwestii przelatanych kilometrów w tak krótkim czasie? Okazja? Kręcony licznik? Jak teraz #oszukujo?

#bmw #motoryzacja #f30 #316i #kiciochpyta
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@biszcz: BMW koduje przebieg w kluczyku, podobno nie da się tego zmienić, łatwo sprawdzić w ASO.

Ale jak się myle, niech ktoś poprawi.

I dlaczego taki mały i słaby silnik plus automat? To słaby wybór.
  • Odpowiedz
@biszcz: to mówisz, że nadal chcesz mieć citroena, a nie BMW ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo 316 to jest silnik z PSA czy jak to właściciele Citroena mówią "silnik z BMW" z regularnym problemem łańcucha. Sam patrze na f30 na daleką przyszłość i wiem ze conajmniej silnik N20 bo niezależnie od wersji można robić go na 250-280 bez większych akcji
  • Odpowiedz
@Lysi0: silniki produkowane od 2010 r. (spełniające normę Euro 5) różnią się od tych początkowo produkowanych we wspolpracy BMW i PSA. Problem z łańcuchem to był problem zaraz po debiucie jednostki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biszcz: w tych silnikach tak sobie, nie ryzykowałbym bo awaryjne. W każdej chwili może walnąć lepiej mieć gwarancję.
  • Odpowiedz
@biszcz: przebieg niski a czy taki jest rzeczywiście to trzeba ocenić oglądając ten samochód. Najlepiej oddać go do ASO na sprawdzenie albo do mechanika który się takimi rzeczami zajmuje.
  • Odpowiedz
@biszcz: kupiłem miesiąc temu F30 320i z 2013 roku, auto poflotowe (pewnie prezio jakiś śmigał), przelotu 81k - 100% pewny bo kupowany z tej samej firmy flotowej (nie ma szansy, że grzebią przy przebiegach) - cenowo 70k

także myślę, że ten twój może być realny
  • Odpowiedz
@chauvinist @BajerOp @cup12552 @sorek @Lysi0

pytanie z innej beczki. Na tapecie mam też 320i z USA ale zastanawia mnie brak czujników parkowania z tyłu, bo z przodu są. Czy montuje się czujniki w takiej konfiguracji w tym egzemplarzu / tej serii? Bo mi się to wydaje podejrzane letko
  • Odpowiedz
@biszcz: a ma kamerę cofania ? Bo jedyne co przychodzi do głowy to fakt, że tam obowiązkowym wyposażeniem jest kamera cofania i może zrezygnowali ale to tylko przypuszczenie bo tak pewny nie jestem
  • Odpowiedz
@bpit22: mireczku trochę stara konwersacja ale dzięki za feedback ;)
Zrobiłem już 10k tą 316i i nie narzekam. Jedną awarię zaliczyłem, mianowicie wsiadam do auta rano, ruszam kierownicą a pod maską coś stuka, wspomaganie nie działa. Okazało się że przekładnia kierownicza jebła, chyba od mrozu. Prawie pozbyłem się paru kafli gdyby nie pewien Miras co to powiedział o akcji serwisowej na magiel. Akcja serwisowa dotyczyla wymiany śrub na maglu z
  • Odpowiedz