Wpis z mikrobloga

Efekt kręcenia Małysza w sprawie wyłudzenia świadczeń z NFZ i reakcji Funduszu - dzisiaj dostałem list z przeprosinami i informacją, co dalej z moją sprawą:

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi, biorąc pod uwagę Pańskie zgłoszenie, podjął decyzję o złożeniu do organów ścigania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa (...).

Z uwagi na sposób procedowania Pana zgłoszenia, pracownicy odpowiedzialni za jego obsługę otrzymali upomnienia, a sprawa ta przyczyniła się do zmian w ŁOW NFZ w zakresie obsługi zgłoszeń nieprawidłowości w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.


Wniosek - warto się starać o swoje, szkoda tylko, że wymagało to zainteresowania kilku tysięcy osób xD. Podziękowania należą się Mirkowi @aswalt, który opisał sprawę w Gazecie Prawnej i oczywiście @Eskator'owi, który zapoczątkował całą akcję #medycznewyludzenia. Artykuł o sprawie pojawił się również na @Bezprawnik'u.

---
Na zakończenie poprzednie wpisy przybliżające całą historię:
- 08/08/18 - wysłanie zgłoszeń o wyłudzeniu świadczeń
- 11/12/18 - odpowiedź NFZ o zawieszeniu sprawy z powodu nieodbierania listów przez lekarza i znalezisko na ten temat


#medycznewyludzenia #oszukujo #nfz
Pobierz
źródło: comment_It7pdaD71GLJ97FRtQvn6dO0RVAUpjbf.jpg
  • 107
@robertK: 1. Musisz posiadać Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, musisz się udać do urzędu który wydaje PZ. Opcjonalnie sprawdź czy twój bank oferuje taką usługę, wtedy potwierdzasz swoją tożsamość logując się do banku.
2. Musisz zarejestrować konto na stronie zip.nfz.pl. Na maila dostaniesz dane do logowania. Gdzieś po drodze będzie wymóg potwierdzenia swojej tożsamości PZ.
3. Po kilku dniach na stronie pojawią się dane na temat twoich leczeń.
@robertK: wszystko jest na stronie ZIP :P

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
@qmox: O, a ja już myślałem, że to przepadło. Brawo Mirki, o taki Wykop nic nie robiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale serio, podoba mi się, że jednak czegoś tam się w końcu dopatrzyli. Co prawda jak zwykle musiała się rozkręcić inba na pół kraju, no ale cóż ¯\_(ツ)_/¯
@Vestale89: przy poprzednim wpisie zgłosił się do mnie Mirek, który też miał przekręty u lekarza z Konstantynowa, nieźle tam macie :P. Wolę nie udostępniać publicznie nazwiska lekarki, która na mnie wyłudzała, wiem czym to się może skończyć xD.
@qmox: Ale to jest #!$%@? patologia wszystko. Trzeba to zaorać i od nowa postawić.
Bo taki np. stomatolog który odmawia Ci zastrzyku przeciwbólowego bo "nie jest na nfz" to mnie #!$%@? strasznie (z tego co pamiętam to jest refundowany, dawno czytałem jak się mylę to mnie poprawcie)
Z drugiej strony mamy lekarzy którzy narzekają na zarobki w ramach nfz którzy świadczą usługi w szpitalach.
Z trzeciej strony mamy dyrektorów którzy stają
Pobierz
źródło: comment_Yf2J8UxjVU80nvZK4viz26rDWfKx8Ypy.jpg
@qmox: Mirku szacun. Do takich wieści dobrze jest być wołanym. Gratuluje wytrwałości i woli walki. Popieram Twoją akcję w 100%. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wieści w przyszłości to wołaj koniecznie. Dobrze jest wiedzieć, że są w tym kraju ludzie, którzy nie dbają wyłącznie o swoje dupsko, nie są zarażeni ignorancją i dekadentyzmem. Nie ukrywam, że daje mi to motywację, aby poprawiać świat w swojej okolicy. Ciesze się, że mogłem obserwować