Wpis z mikrobloga

@krzychol66: przecież to jest o nich cała prawda , rakowa instytucja wywoluje u ciebie raka to co ja poradze ¯\_(ツ)_/¯ może już masz nowotwór mózgu albo inne schorzenia psychiczne z głową
  • Odpowiedz
@szkorbutny: xd
najpierw zbudowałeś chochoła "kościół zawsze bronił Polski
a później go obaliłeś (ofcoz wiem że to nie twój obrazek tylko kolejny durny obrazek z internetu)
wybranych kilka fakcików z tysiącletniej historii
brawo
  • Odpowiedz
@szkorbutny: Ludzie odkrywają, że kościół jako instytucja/państwo nie mógł kierować się polonofilizmem. Z kolei poszczególne osoby zachowywały się w sposób zróżnicowany, podobnie jak reszta społeczeństwa. Odc 13646467990008776554321235788755.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon "Kolejne zrywy narodu do walki zbrojnej o niepodległość Ojczyzny – poczynając od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez okres napoleoński, Wiosnę Ludów, powstanie listopadowe i styczniowe – nie przynosiły rezultatów i powodowały nasilające się represje ze strony zaborców oraz niszczenie polskiej kultury i prześladowanie Kościoła, który zawsze wspierał narodowe zmagania o odzyskanie wolności." Oczywiście padło tu słowo "zawsze" a pod listem podpisali się biskupi wiec nie wiem o co ci chodzi z tym
  • Odpowiedz
@szkorbutny: Mam znajomego który chwali się, że jego dziadek był w UB. Szanowny dziadek, sam ateista (znajomy to ateista/antyklerykał), zawsze chadzał do kościółka, zawsze przyjmował po kolędzie, zawsze pomagał proboszczowi w drobnych sprawach typu remont plebanii. Z proboszczem żyli w serdecznej przyjaźni. Skąd ta przyjaźń? Otóż dziadek podobno powtarzał, że kościół to największy przyjaciel władzy. Kościół jednoczy wspólnotę. Kreuje jeden wzorzec zachowań do którego wszyscy się stosują. Takie społeczeństwo jest
  • Odpowiedz
przecież to jest o nich cała prawda


@szkorbutny: Co???
To nazywasz całą prawdą???

1. Kościół Powszechny żadnych przysiąg na wierność Polsce nie składał, nie mógł więc dopuścić
  • Odpowiedz