Wpis z mikrobloga

@rekoj: Ilość CV na jedno miejsce to tylko liczba. Część z tych CV odpada przez braki formalne. Zdziwiłbyś się jak czasami wyglądają takie CV-ki - nieczytelne, bez targetowania na konkretne stanowisko, bez linków do projektu.
Z drugiej strony te targi pracy istnieją, prawda? Z jakiegoś powodu duże firmy wydają pieniądze na standy nie tylko przy okazji wielkich konferencji, ale także na uczelniach i politechnikach.
Znam osoby, które niedawno zaczęły się uczyć
@SuzySheep: > Targi pracy? O czym to jest?

Głównie budowanie bazy przyszłych, potencjalnych kandydatów + nieco PR. Ale zdarzają się ludzie, którzy podchodzą do stanowiska i mówią "mi to się w sumie nie chce pracować, dużo płacicie?" :D
@rekoj: Myślałam, że szuka się najatrakcyjniejszej firmy z najlepszą ofertą i perspektywą, poświęca czas na przygotowanie i atakuje, a nie chodzi na jakieś targi. Znalazł tam ktoś fajną pracę?
@SuzySheep: Ja tam uczestniczyłem jako wysłannik firmy :) Ale to bardzo dobra okazja aby porozmawiać, jak wygląda rekrutacja, co naprawdę się liczy i jak rzeczywiście wyglądają projekty. Nie wszystkie firmy mają ogłoszenia na każdym portalu, więc czasem nawet nie wie się o ich istnieniu
@maque: Prawda, ale mnie to jakoś nigdy nie przekonywało. Jak tylko nauczyłam się HTML i trochę CSS spakowałam bieliznę i pojechałam 2000km do firmy o której dużo słyszałam i w której chciałam pracować. Nikogo nie szukali, a i tak dostałam pracę. Na marnych warunkach, ale nie po to przejechałam taki szmat drogi, żeby się dać odprawić z kwitkiem. Opłaciło się robić za pół darmo bo w zamian zaliczyłam masę szkoleń i
@SuzySheep: Super, gratuluję odwagi i wytrwałości. Od dawna uważam, że "waluta doświadczenia" w początkach kariery jest cenniejsza niż zarobki. Mam nadzieję, że dalej się rozwijasz i pracujesz coraz częściej na własnych zasadach - na pewno tego Ci życżę w nowym roku :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SuzySheep: mój znajomy chyba przez targi dostał się juniora w javie, to jest dość popularne wśród studentów masz praktycznie wszystko w jednym miejscu możesz pogadać z rekruterami i co tam jeszcze chcesz

@FortunaHej: łatwiej się chyba przebić przez mniejsza ilość konkurencji niż większą?