Wpis z mikrobloga

mam telefon #huawei p20pro w sieci #plus. telefon kupilem poza operatorem z czystym softem. aktualnie posiadam wersje #android CLT-L29 8.1.0.152(C432). w opcjach aktualizacji systemu pokazuje sie brandowany szajs od plusa polkomtel.pl 8.1.0.5(CT), który dodaje mase niepotrzebnych apek i brandowany ekran startowy itp. czekam na android 9.0 - teraz pytanie czy ta opcja pojawi się w aktualizacjach systemu bez instalowania plusowej łatki z brandingiem czy jestem zmuszony zainstalować śmieci? probowalem juz po HiSuite czy innych HiCare'ach ale nic się tam nie pojawia. #gsm
  • 23
@Floyt: kable nie kable, micro SD itd - ja wiem ze tak sie da. tylko trzeba kombinowac bo i odpowiedni ROM trzeba pobrac i w recovery sie pobawic a i na forum xda i androida juz nie takie asy były i brickowały sobie telefony. z dziewiątką też poczytałem po forach i jedym sie udało po 15 minutach, jeszcze inni siedzieli po 3 godziny klikali. a ja jestem z natury leniwy, szkoda
@Yog-Sothoth: chyba tak. nawet na forum plusa znalazlem wątek w którym przedstawiciel odpowiada:

dla HUAWEI P20 Pro dostępna jest aktualna wersja systemu – Android 8.1.
Aktualna wersja oprogramowania to: CLT-L29 8.1.0.156(C432patch03) GPU Turbo, aktualizacje dostarczane są onlinowo (do pobrania i instalacji).

Aby dostać aktualizacje do Android 9.0 należy instalować kolejne uaktualnienia.

Jesli tak faktycznie jest to....XD
@dafcior: Gościu... jakie recovery xD. Jakie xda xD. To możesz z poziomu menu odpalić i nawet wszystkie pliki zostają jak były.
A jak masz problem z pobraniem romu z netu gdzie jest od #!$%@? źródeł to nawet nie wiem jak to skomentować xD
@Floyt: ziomek ale o co walka. rozne są sposoby aktualizacji romow i przez recovery i przez kable i przez karty sd i przez #!$%@? muje dzikie węże. ja sie poprostu pytam czy poprzez to ze nie zainstaluje sobie wersji brandowanej przez plusa strace mozliwosc najprzyjemniejszej i najszybszej metody aktualizacji systemu poprzez OTA. tyle i tylko tyle.
ja sie poprostu pytam czy poprzez to ze nie zainstaluje sobie wersji brandowanej przez plusa strace mozliwosc najprzyjemniejszej i najszybszej metody aktualizacji systemu poprzez OTA


@dafcior: Nie. A wręcz nie powinieneś tej brandowanej wgrywać wcale, bo aktualizacje brandowanych softów są rzadsze, i gorsze.
@Floyt: pokaze ci o co mi dokladnie chodzi. bo moze nie jasno sie wyraziłem. masz czysty soft CLT-L29 8.1.0.152(C432) i w aktualizacji pokazuje się - nie wiem jak to nazwać łatka, nakładka od plusa, bo na pewno nie jest to oddzielny ROM. po zainstalowaniu w systemie pokazuje się coś takiego jak na zdjeciu tutaj:

https://forum.android.com.pl/uploads/monthly_2018_10/Screenshot_20181018-232931.jpg.f04fccaa85dcda72095582136c483989.jpg

czyli masz wersje CLT-L29 8.1.0.152(C432) brandowaną szajsem numer polkomtel.pl 8.1.0.5(CT) i teraz jak masz taki zestaw
@Floyt: > A na #!$%@? Ci kable w Huawei, gdzie jest opcja aktualizacji ROM poprzez wrzucenie softu na micro SD do katalogu dload?

P20 pro nie wspiera kart SD więc bez kombinowania z przejściowkami itp tez nie pyknie.
@Igor_x: rozwiazałem - ale nie plusem - zmieniłem karte tmobile i zaciagnelo odrazu aktualizacje do 9. poproboj z kartami innych operatorow. moja zona miala aktualizacje na plusie do 9 przegapila, i jej zniknela na kilka tygodni, ale pozniej tez i na plusie sie pojawila po jakims czasie. i ma. takze albo uzbrajasz sie w cierpliwosc i czekas az w playu pojawi, albo pobaw sie z kartami innych operatorow.