Wpis z mikrobloga

Pytanie do inżynierów mechaników: jestem konstruktorem z 2,5-letnim doświadczeniem i mam sporo czasu w obecnej pracy, a myślę nad zmianą zatrudnienia za kilka miesięcy. W związku z tym chciałbym podnieść jakoś swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego, co pomoże mi w karierze zawodowej. Zajmowałem się do tej pory projektowaniem maszyn przy przetwarzaniu produktu, głównie jakieś taśmociągi. Robiłem dtr, rysunki dla wykonawców poszczególnych elementów i spawaczy, pracowałem na Inventorze i myślę, że bardzo dobrze go ogarniam, więc w razie czego z innymi CADami też bym sobie poradził. Angielski znam dobrze, także tu nie ma co poprawiać. Coś tam liznąłem rosyjskiego i francuskiego, ale to tylko podstawy, więc tu jest pole do poprawy. Myślałem nad jakimiś kursami i nauką programowania PLC, ale czy mi się to w sumie przyda? Mam też doświadczenie w pracy technika przy montowaniu elementów rurociągów. Mógłbym dalej pracować jako konstruktor, ale jestem otwarty na inne ścieżki rozwoju, może jakieś field engineer czy coś?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

#inzynier #pracbaza #inzynieria #cad #projektowanie #konsruktor
  • 21
  • Odpowiedz