Wpis z mikrobloga

Chodzi mi o to, ze xiaomi nie udostępnia swoich ekranów, można kupić tylko podróbki


@Xyyyyyz: można kupić oryginały, ale cena jest też jak za oryginał, a że ludzie wolą te za 12usd z aliexpress, to inna sprawa...

@Justyna712: poszukaj LCD z ramką firmy alliparts, ma 10 punktowy dotyk, brak light bleedingu, praktycznie ta sama jasność i wszystko ogólnie ok działa. Potrzebujesz tylko kawałka plastiku do otwarcia obudowy i
  • Odpowiedz
wymiana ekranow w tel xiaomi nie jest latwa, nie gadaj bzdur. trzeba praktycznie caly tel rozebrac, o zepsucie czegos latwo.


@Xyyyyyz: otwierasz obudowę kartą kredytową, odkręcić z 10 śrubek, odłączasz z 5 taśm pęsetą i później wszystko powtarzasz w odwrotnej kolejności. Jak to jest za trudne to zawsze możesz zapłacić 150zl w punkcie i dostać najgorszy możliwy jakościowo LCD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czym poza dotykiem jest najczęściej problem w zamiennikach ?


@marecki22:z dotykiem nie ma problemu, zwykle ma gęsta siatkę i 10 punktów, czasem jest problem z jasnością - jest deko ciemniejszy (zwykle mówi się, że 10%,ale ja tego nie mierzyłem i nawet nie zauważam czy tak w ogóle jest).

Czujniki działają, podświetlenia przycisków nie mam fabrycznie (Redmi 4x), więc nie wiem :) wymieniłem ich kilka u siebie i znajomych, ale tylko
  • Odpowiedz