Wpis z mikrobloga

@Let_Me_2_Be: przymierz i zobacz który bardziej pasuje. Jeden preferuje zapięcie DD drugi microlock, jeden blendy drugi nie. Ogólnie w tej cenie będzie lepiej niż w budżetowych kaskach za 200zł, ale nie spodziewaj się cudów. Oba są głośne, mechanizmy blendy przeciwsłonecznej są średnie, skorupy tylko w 2 rozmiarach, a materiał to tylko termoplastik.
który kask lepiej wybrać?


@Let_Me_2_Be: wygodniejszy, lżejszy, bardziej biały ;)

mierząc centymetrem krawieckim 54cm wokół głowy to rozmiar S brać?


@Let_Me_2_Be: serio chcesz zamawiać kask w ciemno? Mało to sklepów jest? Idź i poprzymierzaj. Poza samym rozmiarem są bardzo różne kształty kasków, w jednym ci będzie wygodnie inny, w tym samym rozmiarze będzie ci wgniatał uszy i czoło :)
@Let_Me_2_Be: na początku tego sezonu stałem przed identycznym wyborem :) Wzialem Nolana a na przyszly sezon dokupie zestaw audio.
Poprzednio mialem Sharka i Nolan ma swoje plusy, jak np o wiele lepsze wyciszenie (pomimo, że ludzie pisza, ze glosny) i delikatne minusy (mniejsze pole widzenia góra-dół) i szybka otwierana centralnie (minus przy kamerce z przodu dalej trzeba ręką sięgać), ogólnie szybka mniej sztywna i cieżej się przez to otwiera, gorszy mechanizm
@Donmenello: @HetmanPolnyKoronny: też kiedyś słyszałem, że Shark na początku miał ten mankament, po czym słyszałem, że to już należy do przeszłości i problemu niby nie ma.
Chyba lepiej byłoby pytać sprzedawców w sklepach, w końcu oni lepiej ogarniają co ląduje na gwarancję

@Let_Me_2_Be: głośność kasku olej, bo i tak w praktyce poza miastem raczej będziesz chciał używać stoperów więc nawet najgłośniejszy kask nie będzie wadą.
Już lepiej zwrócić uwagę
@Let_Me_2_Be: każdy kask różnie leży, jak juz koniecznie przez neta chcesz kupić, przymierz gdzieś wczesniej.

Zmieniając kask z AGV k1 chcialem w ciemno x-lite kupic - ale mowie przymierze stacjonarnie- mimo prawidłowo dobranego rozmiaru cos źle lezal mi na głowie. Ostatecznie wylądowałem 2 lata temu z Shoei NXR Phantasm TC-6 z którego jestem mega zadowolony.
@Let_Me_2_Be: dwa sezony z Nolan N87 za mną i potwierdzam to, co napisał @MrFroyo - wentylacji w tym kasku w sumie nie ma. Ta z góry kasku jeszcze jako tako, ale przy twarzy to można się udusić. Jeśli nie jedziesz więcej niż 60km/h to nic nie dmucha na twarz, więc trzeba mieć non stop uchylony wizjer.

Ale kask jest bardzo wygodny, do Sharka bym się chyba nie przekonał. Kolejnym kaskiem jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Let_Me_2_Be: mam sharka, brat ma nolana, mają zupełnie inna wyściółkę i kształt, mi bardziej pasuje shark, niestety pękają w nich szyby zaraz przy mocowaniu - sam muszę swój oddać na gwarancję (5lat). Sam zamówiłem przez net, ale najpierw przymierzylem w sklepie, co i Tobie polecam