Wpis z mikrobloga

@Tomash49 ja rozliczam się raz do roku (w kwietniu za poprzedni rok) 50% uzyskania przychodów ze sprzedaży licencji za granicą. Przez pierwsze lata miusialem się tłumaczyć w US co dokładnie robię, ale od 3 lat wszytko przechodzi bez zająkniecia. Portale typu Adobe maja formularz podatkowy wb8 (chyba tak się nazywa) i rozliczają cześć podatków u siebie w kraju za Ciebie. Są jednak umowy handlowe (np o podwójny opodatkowaniu) i jak dostaniesz pit
@tryb_graficzny: 50%? Fuck... Myślałem że mnie ruchają jak robię co miesiąc przelewy PIT, VAT, ZUS, ale widzę że tutaj też niezła jazda jest :D

Ok, to dzięki za informacje, bardzo przydatne. Swoją drogą, jeśli robisz to od kilku lat, może chcesz się podzielić informacją jak na tym zarabiasz? Nie mówię, że dokładnie, ale choćby jakiego typu kwoty to są? Kilkaset złotych rocznie? Miesięcznie? Tysiące?
@Tomash49 50% uzyskania przychodów więc podatku w Polsce na stocki masz 9% do 56k zl (chyba) w skali roku.
Mam 10k obrazków w pf, średnia krajowa jest, kiedyś były dwie średnie, ale teraz jest prawie 2 miliony nowych zdjęć tygodniowo (kiedyś było 50k...)