Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pierwsze4kola #kupautozmikro
w poniedzialek kupuje pierwsze auto, poprzedni właścicel kupil oc w pazdzierniku i z tego co zrozumialem to on je anuluje i będę mial jakies tymczasowe oc na miesiąc. Auto kupuje sam, na fakturze bede tylko ja, czy w ciągu tego miesiąca przed przejerestrowaniem samochodu bede mogl dodac wspolwlascicela na matke i zajerestrowac ja jako tego pierwszego wlasciela w dowodzie rejestracyjnym? A drugie pytanie to jak wygląda sprawa z tym oc skoro poprzedni wlasciciel wykupil je do pazdziernika 2019 to moze on je teraz jakos anulowac i odzyskac kase czy powinien na mnie przepisac to oc?
  • 10
@uzytkownikTHCE: Ty podpisujesz że zrzekasz się OC które należy ci się razem z samochodem (to jego OC) i masz miesięczny okres wypowiedzenia tego waszego porozumienia w którym to używasz jego OC, to tak pokrótce i łopatologicznie. Później musisz koniecznie oc wykupić bo są duże kary nawet ok 5k zł.
poprzedni właścicel kupil oc w pazdzierniku i z tego co zrozumialem to on je anuluje i będę mial jakies tymczasowe oc na miesiąc.

@uzytkownikTHCE: nie może anulować Oc. Zgodnie z prawem OC przechodzi na kolejnego właściciela i Ty masz do zdecydowania co z tym zrobić. A jak tak cebuli debil 600zł to znaczy, że cebulił też na serwisie każdą złotówkę, więc nie warto od takiego janusza brać auta bo trafisz na
@uzytkownikTHCE jak na fakturze będziesz tylko Ty, to będziesz musiał spisać umowę darowizny części auta przed rejestracją. Ale nie wiem jak to zrobić, żebyś Ty był drugim właścicielem w papierach. Poza tym przy zakupie OC podaje się dane obu właścicieli włącznie ze stażem. Nie wiem jak to potem wpływa na wysokość OC, ale wpływa na pewno.