Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz spotkałem się z oficjalnym użyciem określenia Chad w znaczeniu, jakie nadała mu niedawno popkultura (a więc atrakcyjnego faceta).

Oto serial Netflixa, "You" (2018) - skądinąd to właśnie na wykopie o nim usłyszałem i chciałem sprawdzić. Opowiada o trudnej relacji dwójki bohaterów. Ona to idealizowana istota, on - jej psychopatyczny stalker, choć... są razem:)

Na zdjęciu scenka rodzajowa. Zwyczajna rozmowa po przebudzeniu. On pyta, kiedy pierwszy raz się całowała. Ona odpowiada, że w wieku 14 lat z gościem o imieniu Chad, który był kumplem jej przyjaciela. Na to zrezygnowany bohater coś mruczy, że: "no jasne, mogłem się domyślić, że chodzi o Chada. To oczywiste!"

To oczywiście drobnostka, lecz całkiem ciekawie pokazuje samoświadomość twórców i ich puszczanie oczka. Jasnym jest, że w reakcji bohatera widać nie odnoszenie sie do tego konkretnego Chada, o którym opowiadała mu jego dziewczyna, lecz o uruchomienie dyskursu ponad samym serialem - w którym to Chad funkcjonuje jako nazwa pewnej "grupy społecznej" (monopolizującyh dziewczyny przystojnych gości) i faceci są tego coraz bardziej świadomi.

Nawiasem mówiąc, serial jest mocno w duchu redpill i dosyć bezkompomisowo pokazuje naturę współczesnych ludzi, także kobiet (próżniactwo, konsumpcjonizm, tabloidyzacja życia).
#chad #redpill #logikarozowychpaskow #zwiazki #przegryw
laxmanCR7 - Pierwszy raz spotkałem się z oficjalnym użyciem określenia Chad w znaczen...

źródło: comment_DOoFnSeVnzOVtz2ip6LE1FMIGtt2AuIQ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz