Wpis z mikrobloga

Hej,
macie do polecenia jakąś aplikację desktopową / webową do zarządzania wydatkami? Chciałbym wyeksportować moje wydatki z ostatniego roku do CSV a następnie wrzucić do aplikacji, która ma rozpoznawanie MCC i wstępnie kategoryzuje wydatek (fast food, spożywka, ciuchy itp) + można ręcznie zdefiniować np. czynsz za mieszkanie itp. Finalnie powstają wykresy pozwalające określić strukturę wydatków. Coś podobnego miałem w starym GUI #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank ale w nowej bankowości tego nie ma - pani na infolinii nie potrafiła mi odpowiedzieć czy zostało to przeniesione zasłaniając się chwilowymi usterkami (WTF xD).
Nie chciałbym aplikacji mobilnej na androida, którą trzeba podpiąć pod konto. Jak produkt na licencji, ale dobry to jestem w stanie go kupić, nie musi być darmowy.

#pieniadze #oszczedzanie #bankowosc
  • 7
  • Odpowiedz
@widmo82: Wiem, ale chodzi mi o lepsze zarządzanie wydatkami. Fajnie wyglądały słupki miesięczne z kategoryzacją wydatków. Do 2017 roku robiłem to przez wbudowaną apkę w Alior Syncu / T-mobile, a przez ostatni rok nie miałem nic takiego.
To, że umiem liczyć nie oznacza, że mam nie używać kalkulatora / excela. Narzędzie o którym pisze pozwala lepiej poznać struktury wydatków i zastanowić się czy da się coś zrealizować w następnym roku
szcz33pan - @widmo82: Wiem, ale chodzi mi o lepsze zarządzanie wydatkami. Fajnie wygl...

źródło: comment_zx7GZTephRE5NtbuWhrJrdPdhiEDNaQ0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kontomierz


@Jerzy_Spadkowsky: założyłem konto i jest problem. Próbuje zaimportować z pliku CSV i przy próbie dodania pliku CSV dostaje komunikat: "Nieprawidłowy format pliku "
Domyślam się, że w starym GUI export miał inny format niż w nowym. Gdzie znajde wzór/ przykłąd takiego CSV?
Obecny format jest taki:
Data transakcji;Data księgowania;Nazwa nadawcy;Nazwa odbiorcy;Szczegóły transakcji;Kwota operacji;Waluta operacji;Kwota w walucie rachunku;Waluta rachunku;Numer rachunku nadawcy;Numer
  • Odpowiedz
YNAB


@Jerzy_Spadkowsky: to samo. ani plik CSV w ANSI ani plik w UTF-8 nie działa.
Przykładowy rekord:
31-12-2018;31-12-2018;szcz33pan;wydatki mieszkaniowe;zakupy spozywcze;-300.00;PLN;-300.00;PLN;59 2490 xxxx;56 1050 xxxx
  • Odpowiedz
@szcz33pan: co do YNAB - patrzyłeś może tutaj https://docs.youneedabudget.com/article/921-importing-a-csv-file ?
a co do Kontomierza to widzę, że ludzie narzekają na niedziałający import https://www.facebook.com/pg/kontomierz/community/?ref=page_internal - więc to może być grubsza sprawa. Niestety od 2017 roku albo nikt się tym projektem nie przejmuje, albo została garstka osób, które w wolnym czasie coś dłubią... generalnie Kontomierz bym spisał na straty.
  • Odpowiedz