Wpis z mikrobloga

Zaraz sylwester i znowu trzeba coś wymyślić na domówkę a ja zupełnie nie mam pomysłu. Zabieram sałatkę taką "u grażki na imieninach", chipsy ze skórek plus guacamole i chciałabym jeszcze takie coś do przegryzienia na raz.
Jakie są Wasze imprezowe hity?


#gotujzwykopem #kiciochpyta
c.....i - Zaraz sylwester i znowu trzeba coś wymyślić na domówkę a ja zupełnie nie ma...

źródło: comment_Sss8UcmKAFZtPn0GwmZ57o6EqUGiRBzA.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chixi zawijasy z tortilli: bierzesz placek tortilli, smarujesz twarożkiem chrzanowym, na to kładziesz łososia wędzonego, zawijasz, kroisz na kawałki. Wersja druga: miksujesz suszone pomidory z twarożkiem śmietankowym, smarujesz placka, na to dajesz szynkę (najlepiej jakąś wędzoną), na to rukolę. Zawijasz, kroisz na kawałki.
Sprawdza się na każdej imprezie.
  • Odpowiedz
@wwwooo habanero to dla twardzieli XD a można gdzieś kupić gotowe marynowane?


@chixi: z marynowanymi nie spotkałem się, ja sam robię w sezonie. Surowe, owszem dla twardzieli. Marynowane z tłustym serem już nie jest tak bardzo ostre:) Zalewa świetnie sprawdza się do przyprawiania różnych potraw.
  • Odpowiedz
  • 1
@chixi znajdź sobie kanał na YT "twisted" czy coś takiego i oni tam mają od groma przepisów. Obiadowych, śniadaniowych, przekąskowych, imprezowych. Polecam strasznie.
  • Odpowiedz
  • 1
@chixi U mnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju pasty + zagryzki (grissini, bagietka, ogórek, marchewka, nachosy, oliwki, itp.). Polecam tradycyjny hummus, hummus z pieczoną papryką, pastę ze słonecznika, guacamole, pastę z dyni hokkaido i musztardy, baba ghanoush (pasta z bakłażana), tzatziki, jajeczną, smalec z fasoli i dziesiątki innych. Nakład pracy i koszt niewielki :) Ale zwykły, domowy smalec z ogórkiem na dobrym pieczywie też spoko.
  • Odpowiedz
@chixi Ja przynoszę nachosy i do tego trzy dipy (guacamole, salsa i ser z ziemniaka).

Zawsze schodzi sałatka gyros, koreczki, mini kanapki, mini tortille.
  • Odpowiedz