Wpis z mikrobloga

@Magicznyjestem: wybierz sobie cokolowiek co Ci się podoba. W tym budżecie odpuść mechaniczne Winnery / Forsiningi (to ta sama fabryka). Auto-naciąg i tak nie będzie działał poprawnie, wytrzymałość też średnia. Zastanów się co to znaczy "coś dosyć eleganckiego" bo Naviforce / Skmei to raczej zegarki sportowe :).
@znienackowy: coś tam wyczytałem, że ktoś ma jakiegoś forsininga od 3 lat i prócz słabego naciągu jest ok, ale domyślam się, że kontroli jakości to tam nie ma raczej. Skmei i Naviforce podałem jako chyba jedne z lepszych firm w tym budżecie, ale rzeczywiście oni mają bardziej sportowe. Mógłbym Cię prosić o jakieś przykłady niezłych modeli w takiej kasie? :)
@Magicznyjestem: to jest taki budzet, ze kupuj cokolwiek co się podoba, do 20$ kupisz jakiś rozsądny kwarc albo właśnie mechanika na Tongji / china standard movement. Te 3 lata to i tak dobrze. To jest pytanie z serii -> jaką srajtaśmę kupić za 2zł, może w kwiatki, może w kółka, może bez nadruku -> finał taki, że i tak będzie do dupy:D. Serio, kupuj to co Ci się widzi. Miałem kilka
@fi9o: no to np. trochę więcej kasy i taki Parnis jest wykoany lepiej niż Seiko/Casio/Lorus w podobnej cenie... Co do niskiej półki, to jak dobrze wybierze, to też taki kwarcowy Megir / Naviforce bedzie podobnej jakości jak Casio / Lorus w gównokopercie (gównolit, nie stal, też mają takie dla mas). Casio z niskiej półki i Lorusy to taki sam szajs jak chińczyki za 20$ (uwaga, zaznaczam -> z niskiej półki, nie
@Blitzkrung: no te najtańsze, jakieś Casio Classic mają kopertę ze stopu metali, gówniane szybki. Tak samo te wszystkie kultowe binladeny, royale to są plastiki tandetne. W praktyce, chińczyka za 20$ da się kupić w stali, a Casio chyba nie?:D. Mowa o gówno zegarkach za powiedzmy 100zł :) "dobre" to pojęcie względne. Bo takie casio royale ae-1200 bedzie też dobre, bedzie wygladac jak porysowana kupa, ale podziala 10 lat :D.
@znienackowy: po przemyśleniu postanowiłem zwiększyć budżet do +/-45$, bo poczytałem o niepochlebnych opiniach na temat Naviforce po kilku miesiącach użytkowania (pomimo rzekomego zastosowania mechanizmu Seiko w większości) i spodobał mi się BARDZO Seiko skx7 i podobne do niego z serii skx, znajdę coś nieco podobnego, porządnego do tej kwoty? Używka wchodzi w grę :D