Wpis z mikrobloga

@Tak_masz_racje: no ja sam nie wiem, on porównuje różne karty. Ale z tego co widzę to nie ma różnicy między platformami, kiedyś była bo wynikała stąd, że radki miały wiekszy narzut na procesor na jeden rdzen a amd miało slaby jeden rdzen. Teraz jest już troche lepiej. Ogólnie pytanie jest takie, czy do streamingu dostanie lepszy zestaw niż ryzen 5 1600x plus RX 570. Oczywiście w tej cenie.
@Simfecstio: Ale musisz powiedzieć jakie ceny itd, bo np. na xkom między 1600x a 2600 to nie ma większej różnicy, bo do 1600x trzeba kupić cooler za ~100 zł i cena podobna. A czy wystarczy komuś 570 czy woli 580 8GB to nie wiem, jak ma hajs to może i GTXa 1070 wziąć xD
@emjot86 niby boost lepszy ale nie widziałem różnicy w benchmarkach. A w sumie x to że odnlokwany mnożnik? Gdzieś czytałem że i tak jest tak wyzylowany Turbo boost że nie trzeba samemu podkręcać bo dużo więcej się nie uzyska. Dawno się tym nie interesowałem
@Simfecstio: wszystkie ryzeny maja odblokowany mnoznik :)) X boostuje do wyzszych zegarow ale na 90% wersje bez-x tez podkrecisz do takich zegarow. O ile sie nie myle X nie oplaca sie za bardzo podkrecac (sam boostuje), wersje bez-x oplaca. Jak sie myle to niech ktos poprawi :)