Wpis z mikrobloga

1 577 - 1 = 1 576

Tytuł: Każde martwe marzenie
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★★★

Powiem wprost bez owijania w bawełnę. To chyba najlepsza część cyklu. Po ostatniej nieco chaotycznej części tu wszystko zagrało idealnie i nabrało sensu. Mimo że motyw z narodzeniem boga był do przewidzenia to jak to się stało i jaka była reakcja jest całkowitym zaskoczeniem. Luka i Koło - mistrzostwo, tego kompletnie się nie spodziewałem. Sam opis bitwy - mistrzostwo. Połączenie dwóch najlepszych wątków - na to wszyscy czekali.

Minusy? Są. Małe. Rozdziały o tej małej wozaczce były imo najsłabsze (co nie znaczy złe). No i Altsin tylko w interludiach a imo to najciekawsza postać cyklu. Z drugiej strony rozumiem dlaczego tam się znalazł, dlaczego to było konieczne dla konstrukcji książki. Nie mniej mam nadzieję że dostaniemy go więcej.

Książka absolutnie genialna. Gdy zacząłem dochodzić do końca było mi niezwykle przykro że to koniec a kolejna cześć pewnie dopiero za 3 lata.

#bookmeter #fantastyka #ksiazki #czytajzwykopem
L.....e - 1 577 - 1 = 1 576

Tytuł: Każde martwe marzenie
Autor: Robert M. Wegner
...

źródło: comment_I3Fpj5Rx44ehbVrntM0UYp38AfTsdOSl.jpg

Pobierz
  • 2
@LibertyPrime: kurła, mam jego wszystkie książki i regularnie dokupowuje jak wychodzą, ale nie czytałem bo nie miałem jeszcze okazji xD Przyjaciel dał mi znać, że Sanderson po Wegnerze to jest nudny i schematyczny do bólu ¯\_(ツ)_/¯ Naprawdę tak zajebiście pisze ten nasz polak rodak?