Wpis z mikrobloga

@rubikoon:
Klient: Dzień dobry czy kawa jest?
?Ja nie Pani Maju.
K: Parówkę w bułce proszę.
?Ja nie Pani Maju.
K: Torebkę proszę do zakupów
?Ja nie Pani Maju.
Pewnie ktoś chciał zrobić normalne zakupy ale spotkał się ze ścianą niezrozumienia a że się śpieszył to się zirytował.
  • Odpowiedz
A co to kogo obchodzi, to nie jest polski sklep.


@Antyradek: a co to jest "polski sklep"? Taki z polskim prezesem? Z polskimi pracownikami? Z polskimi produktami? Z polskimi akcjonariuszami? Osobą która wymyśliła markę ma być polak? Większość podatków ma w Polsce płacić? Ma mieć dział IT i magazyny w Polsce?
  • Odpowiedz
@rubikoon: Dobrze, że informują, to ominę szerokim łukiem. Zamawiam ostatnio pitcę, chcę pół takiej, pół takiej, to oczywiście nie pani maju. W restauracji szukam gniazdka? Obsługa NIEPANIMAJU
Połowa mojego akademika to Ukraińcy (może już nie połowa, bo dużo już ich wyleciało dyscyplinarnie) i chyba nikt (jeszcze nikogo takiego nie spotkałam przez 2,5 roku) nie mówi po polsku ani nawet po angielsku.
  • Odpowiedz
Połowa mojego akademika to Ukraińcy (może już nie połowa, bo dużo już ich wyleciało dyscyplinarnie) i chyba nikt (jeszcze nikogo takiego nie spotkałam przez 2,5 roku) nie mówi nawet po angielsku.


@osaaldona: Pretensje miej do ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego za taki a nie inny format finansowania uczelni ( ͡° ͜ʖ ͡°) pieniądze idą od głowy, nikt nie pyta czy kształcenie danej osoby na danym kierunku ma
  • Odpowiedz
@Morf: Niestety, wiem o tym, ale mnie to boli, że dla moich znajomych zabrakło miejsca w akademiku, żeby były dla Ukraińców, którzy i tak wylecieli, ale chociaż przez chwilę uczelni udało się na nich zarobić (ich uczelnia w naszym aka płaci więcej za pokoje). W tym roku stwierdziłam, że chcę jak najwięcej ich poznać, żeby nie było tylko zwykłego mijania się na korytarzu i wyobraź sobie, że większość studiuje na prywatnej
  • Odpowiedz
@osaaldona mnie dobijają Ukraińcy w akademiku, bo mimo Erazmusow którzy ogarniają instrukcje pralni w ang to specjalnie są też w ukraińskim i i tak się nie stosują do tego ( ͡° ʖ̯ ͡°) robią chlew i wzmogły się kradzieże, o których nie było mowy gdy zaczynałam tam mieszkać 5l temu
  • Odpowiedz