Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #motoryzacja #volkswagen mam mały problem moim golfem 4 1.9 sdi AQM. Wracając dzisiaj do domu na święta, jadąc z zawrotną prędkością 130 kmh nagle zaczął przerywać i zwalniać. Tak zwolnił do prędkości jakoś 80 kmh i znowu złapał i można było jechać. Resztę trasy przejechałem z prędkością do 100 kmh i było w miarę ok, czasem miałem wrażenie że przerywa ale tak ze ciężko było zauważyc. Ma ktoś może pomysł co to może być? Ostatnio nie ogarnalem trochę i prawie wysuszylem bak paliwa (jakieś 80 km przejechałem na rezerwie) i czy to może być ze naciagnelo syfu z baku do smoka i go przytkalo? Czy może coś z wtryskami? Żadnego błędu nie ma, po podłączeniu OBD też nie ma żadnych błędów. Chciałbym coś z tym zrobić tylko nie wiem od której strony się zabrać za rozwiązanie tego problemu. Dzięki za pomoc :D #mechanikasamochodowa
  • 8
@jolo975: Zacząłbym też od wyczyszczenia zaworka N108 w pompie wtryskowej - dwie śrubki i oring to wszystko co go trzyma w aucie. Zbyt wiele innych rzeczy które się tam mogą zepsuć to w SDI nie ma :D Miałem kiedyś takiego zielonego, bardzo miło wspominam
@jolo975: na początek filtr paliwa do weryfikacji, a jeśli nie to to wtryski na maszynę + weryfikacja pompy paliwa, która to jest prawdopodobnie winowajcą. Ale to takie trochę wróżenie - komputer prawdę Ci powie, jeśli ogarniasz diagnostykę VAG. Nastawnik pompy może być już wadliwy i będą się takie cyrki dziać.