Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam do nagłośnienia jedną sprawę
tl;dr


Znajoma ostatnio opowiadała mi, że w krakowskiej komunikacji (gość prawdopodobnie wsiada do 304 w wieliczce i jedzie do dworca w krakowie, tam pozniej sie przesiada) jeździ starszy gość, którego plan działania jest następujący:
dosiada się do dziewczyny, później maksymalnie blisko się przysuwa, a na końcu wsadza rękę między cycki (dziewczyny są zdezorientowane, bo nie robi tego dłońmi, tylko łokciami). Cały problem polega na tym, że podobno nie widać tego na kamerach.
Podaje jeszcze jego wygląd: starszy pan (na oko 60-70 lat), kurtka w kolorze khaki, czarna czapka, przeźroczyste okulary, elegancki.
I teraz wielka prośba mirki: jeśli będziecie świadkiem takiego zdarzenia, spróbujcie jakoś to nagrać, może policja będzie coś w stanie z tym zrobić. Bardzo chętnie też przyjme wszystkie tipy, bo w sumie niezbyt wiem jak się do tego konkretnie zabrać.
Tagi: #wieliczka #krakow #malopolska #komunikacjamiejska #afera #pomocy i troche #kiciochpyta
  • 13
@D_anonek: my już swojego czasu poruszaliśmy ten temat na stronie, nawet parę razy, ale być może przypomnimy. Natomiast zawsze powtarzamy - najważniejszym i pierwszym krokiem nie jest informacja na fanpagu czy tylko robienie zdjęć, lecz wezwanie policji. Inaczej taki prześladowca będzie bezkarny. Rozmawialiśmy z policją na prywatnych kanałach i mówili nam, że oni traktują takie przypadki bardzo delikatnie, zapewniając ofiarom maksymalna dyskrecję itd. i generalnie sami wszystko robią, tylko właśnie -
@PlatformaKomunikacyjnaKrakowa: w takim razie mam parę pytań (może oczywistych, ale na co dzień nie zajmuję się łapaniem zwyroli z komunikacji miejskiej ;))
czy jako osoba, której w ogóle nie ma na miejscu zdarzenia, mogę zadzwonić po policję? Na zasadzie znajoma puszcza mi info, a ja dzwonię?
jeśli już zadzwonię, co wtedy? autobus zatrzymuje się na najbliższym przystanku i czeka na policje? czy normalnie będzie jechał dalej, a ofiara i/lub sprawca będą
@D_anonek: jest to dość utrudnione, ponieważ zanim przekażesz wszystkie potrzebne informacje dyspozytorowi, to autobus zdąży przejechać kilka przystanków i sprawca prawdopodobnie wysiądzie. Najlepiej będzie jak znajoma bądź inni pasażerowie poinformują o incydencie kierowcę. Wtedy poda on kominikat przez radio prosząc o patrol policji na najbliższy przystanek. Do czasu ich przyjazdu zablokuje drzwi i pomoże ująć delikwenta.