Wpis z mikrobloga

Mirki jaki polecacie samochód używany do 120k?
Zastanawiam się nad audi A5, BMW serii 3/4, (roczniki 2013-2015) lub golf 7 GTI ten najnowszy po faceliftingu, ciężko jest mi się zdecydować zdecydować.
Ważne dla mnie jest napewno spalanie, żeby nie łykał ponad 10l w cyklu mieszanym, bezawaryjność, niezadrogie czesci, stosunek ceny do jakości.
Dodam że do tej pory smigam golfem VI i generalnie jestem zadowolony.
#samochody #audi #bmw #volkswagen
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poczekaj: tempomat na autostradzie 180km/h to około 12-13l, zależy jak często musisz hamować i czekać aż Ci ktoś zjedzie. 140km/h to około 9-10l. Na trasie zwykłej, jak mało wyprzedzasz jesteś w stanie zejść 8-9l, ale to mało realne gdy masz 260KM do dyspozycji.
  • Odpowiedz
@kiluu: No to jeszcze nie tak źle. Jak się utrzyma obecna różnica w cenie ON i Pb to na pewno wezmę 2.0tfsi zamiast 3.0tdi, bo diesel się nigdy nie zwróci.
  • Odpowiedz
@Piratez: Fakt niektóre oferty ciekawe, szczególnie te BMW za 1300 netto. Jak ktoś kupuje nowe lub ma budżet taki jak OP, to faktycznie taki wynajem za 1600 zł brutto miesięcznie to sensowna sprawa. Dla używanych kilkulatków w cenie 60-80k to jednak się nijak nie kalkuluje. Mi szkoda kasy na nowe, więc jedyna opłacalna opcja to gotówka za 4-6 latka.
  • Odpowiedz
@Drewmalino: Ja eksploatuję A4 z tym silnikiem. On jest rewelacyjny, daje bardzo dużo od siebie, ale też sporo wymaga żeby służyć długo i bezproblemowo. Ja samochód kupiłem okazyjnie od znajomego. Jakbym miał obecnie szukać młodszego auta, to w obecnej sytuacji nie widzę już tutaj opłacalności.

Od 4 lat jeżdżę tym autem i zrobiłem ok 80k km. Przez większość tego czasu benzyna była ok 5% droższa od ON. Z relacji użytkowników
  • Odpowiedz