Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiruscheaw: jak pamietam to trzeba rozbijac granice calkowanka na te pod i nad wykresem bo wtedy wychodzi 0 dla sinusa od 0 do 2pi,tak? Wtedy te pod wykresem sie chyba odwracalo granice calkowania (?) no albo moduł. Ale to tylko liczac pole bo ono nie moze byc ujemne, a tak to chyba wynik calki bez problemu moze byc ujemny
@daczka92: to jest pole i wyszło ujemne bo wziąłem niewłaściwą funkcję u góry i zrobiłem z tego wartość bezwzględną. W prawidłowy sposób powinnienem zamienić kolejności funkcji i wtedy obyłoby się bez robienia bezwzględnej. Pytam tylko czy mogę tak zrobić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiruscheaw: ja tu bledu nie widze. Rozumiem ze chodzi o pole miedzy wykresami. Jak masz takie proste to spoko mozna sobie wiedziec ktora od ktorej odjąć ale jak masz jakies pokrecone to nie wiesz ktora jest "na gorze". Wg mnie ujdzie, ale ja calki mialem 7 lat temu na uczelni a potem juz nigdzie sie nie uzywalo
@wiruscheaw: przede wszystkim błędny jest zapis (jak wyżej, nie można sobie ot tak dopisać w pewnym momencie modułu:-4/3 nie jest równe 4/3). Po drugie jak będziesz miał funkcje, które się wielokrotnie ze sobą przecinają to wyjdzie ci zły wynik. Podsumowując, po prostu nie można i musisz się z tym pogodzić.
@wiruscheaw: wszystko zależy od sprawdzającego. Jeden jeżeli w środku ciągu równości nagle dopiszesz moduł to możliwe nawet, że ci wyzeruje zadanie. Inny będzie sprawdzał na odwal się i tego nie zauważy. Ogólnie nie polecam ( ͡º ͜ʖ͡º)
A i żeby zobaczyć że czasami to naprawdę nie wyjdzie zrób sobie jakiś przykład gdzie funkcje się przecinają w środku przedziału

@wiruscheaw: myślę, że jeżeli się w to wczyta, to może się niestety przyczepić i uwalić za to trochę punktów. a ile to już zależy od niego co sobie o tym pomyśli. są tu nawet przesłanki, żeby uwalić ci całe zadanie. gdyby nie to, że zorientowałeś się na szczęście, że pola zazwyczaj są nieujemne, to nawet nie zauważyłbyś, że robisz coś źle. ewidentnie to zauważyłeś, ale nie udało ci się wymyślić co,