Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z nowym PC:(
Myślę że to walnięty czujnik na płycie głównej. Ale może ktoś z was miał podobny problem.
Komputer kupiony, złożony raptem kilka godzinny temu. Przyszedł czas na pierwszy test, power ON i start. Komputer odpala, wchodzę do biosu i po kilku chwilach (max minuta) wentylatory zaczynają szaleć, rozwijają coraz większą prędkość. Sprawdzam w BIOS-ie a tam temperatura systemu (płyty) ponad 80*C i komputer przy 85-90*C wyłącza się. Dotykałem płyty głównej, chipset ani radiatory przy sekcji zasilania procesora nie są gorące, nawet nie są letnie. Temperatura CPU 30*C max.
Wszystkie elementy nowe oprócz karty graficznej.
Specyfikacja:
Procek: AMD Ryzen 5 2600
Płyta: MSI B450 TOMAHAWK
RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Navis Pro 240
SSD 1: ADATA 480GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU650
SSD 2: WD 240GB Green SSD M.2 2280 3D NAND
Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
Grafika: Gigabyte Geforce GTX1080 G1 Gaming (używana)

Grafikę odpinałem w celu jej wykluczenia, ale dalej to samo. Wentylatory po chwili zaczynają się rozpędzać.
Za drugim razem było słychać 3 dźwięki z płyty głównej, głośnik dał o sobie znać.

Macie pomysły? Czy od razu iść do X-komu i zgłosić z rękojmi problem?

#pytanie #komputer #komputery #informatyka #pomoc #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #it
  • 15
@plazma: Nie wgrałem systemu.
Komputer złożony kilka godzin temu jak w opisie, odpalam do testu i zaraz się wyłącza (minuta może) więc nie dam rady zainstalować nic.
Co ma system do tego, jak tu problem jest już na poziomie BIOS-u bo wywala mi tam temperatury powyżej 80 stopni.
@plazma: Wczoraj przeprowadziłem 3 testy, teraz pilnuje i wyłączam go przed samoczynną odcinał.
Test nr 1. Wszystko, wchodzę w bios wentylatory szaleją patrze temperatura od 50C do góry leci jak szalona osiąga 85*C i komputer się wyłącza
Test nr 2. Sprawdziłem wszystko ponownie, reset biosa. Wchodzę to samo się zaczyna dziać przy 75*C sam wyłączam zasilacz. Przy drugim uruchomieniu było słychać głośnik: 3 razy pipczał.
Test nr 3. Odpinam dyski, kartę
@DrN_25: czy na pewno radiator jest dobrze zamocowany do cpu razem z pastą termoprzewodzącą?
Bo albo to albo czujnik na płycie popsuty, ale z drugiej strony, gdyby był zepsuty to prawdopodobnie pokazywałby od razu jakąś szaloną temperaturę
@plazma: Według mnie jest poprawnie zamontowany, jeszcze sprawdzę dzisiaj. Wyciągnę wyczyszczę i założę jeszcze raz.

Tylko temperatura CPU wynosi 25*C-35*C w Biosie. Sprawdzałem to od razu jak się wyłączył.