Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki, jestem na etapie szukania swojej pierwszej poważnej pracy, wykształcenia jestem ekonomistą. Podczas studiów zajarałem się finansami i w tym kierunku chciałbym się rozwijać. W związku z tym chciałbym nauczyć się od podstaw VBA i SQL'a (excela ogarniam na poziome średniozaawansowanym). Pytanie do Was - czy opłaca się "na własna rękę" uczyć (osobiście wolałbym) przy pomocy np. kursów internetowych, książek, materiałow video itp. czy lepiej wydać pieniądze na zwykly kurs. Piszcie czym ew. się posiłkować, jakie ksiażki polecacie itp. Z góry dzięki. #pytanie #sql #vba #excel #pracbaza #ekonomia
  • 6
@syn_Waldemara: Jak juz będziesz chciał kurs to znajdź sobie coś on-line z konsultacjami. W razie problemów po prostu będziesz pytał wykładowcy co robić, to moim zdaniem jest największa wartość. Bo materiał i tak musisz przerobić samemu.
@syn_Waldemara: najlepiej to poczytaj sobie jakąś książkę o SQL-u (bo dość prosto go ogarnąć) i potem szukaj szybko jakichś praktyk czy okresu próbnego żeby załapać wpis do CV

o oraclu to masz trochę materiałów internecie (chociażby blok O Oracle Ludzkim Głosem), albo jak coś to książka np. Jasona Price'a (chyba najpopularniejsza)

a jak coś jeszcze nie wiesz to pytaj śmiało ;)