Wpis z mikrobloga

Afera #euroweek uświadomiła mi, że pomimo wielu zapewnień tag #przegryw czy #p0lka to nie tylko śmieszki i trolle, ale osoby szczerze nienawidzące kobiet. Musi Wam coś leciutko zgrzytać pod kopułą, że atakujecie potencjalne ofiary, nastolatki na burzy hormonów, które często w tym wieku mają jeszcze kiełbie we łbie. Pamiętajcie, że #mizoginia nadaje się pod terapię, możecie sobie pomóc (i innym).
  • 106
@dioxyna: ale "jakby chciały to by nie dały" chcąc czy nie chcąc jest tutaj prawdą - one to wszystko robiły z własnej woli, nikt ich nie zmuszał, część z nich ci obleśni tropikalni goście nieco manipulowali ale to tyle.
@shouldicare: ja nie mówie o dziewczynkach bo dziewczynka to ma 11-14 lat i w tym wieku to one rzeczywiscie nie wiele rzeczu są swiadomie bo to dzieciaki. Ja mówię o bardzo młodych dziewczynach po 16 czy 17 lat.
@dioxyna: ze nie warto być białym rycerzem w lsniącej zbroi ? Generalnie dziewczyna w wieku 16 -18 lat ma juz swój rozum i skoro mizdrzy sie do jakiegoś araba kolo 30-dziestki to
@shouldicare: mówiąc o wpływie dorosłych myślę nie tylko o wychowywaniu ale i o przykładzie, jak dzieciaki widzą, że oszukiwanie się opłaca to oszukują, jak obserwują, że kłamstwem można coś załatwić to kłamią. Nie rozumiem obarczania małolaty odpowiedzialnością za bliskie kontakty z dwa razy starszym facetem. Tutaj tym bardziej, gdy to byli opiekunowie, czy tam wolontariusze. To dorosły powinien się zachować odpowiednio nawet gdy młoda przekracza granice.
@shouldicare: bazując na „dowodach” które mamy to tak, zaden z tych panów nie jest pedofilem. Bo pedofilem się jest cały czas, a nie tak, że raz się jest, a raz się nie jest. To skrzywienie psychiczne, które musi być zdiagnozowane przez specjalistę. To jest podejście zdroworozsadkowe, a nie napalanie się na aferę i dopowiadanie sobie reszty w swojej głowie. Nazywając ludzi pedofilami możesz zniszczyć im życie, ogarnij się
@restecp: czyli nie ma takich pedofili którzy by chcieli ale się boją albo by chcieli ale nie mają okazji? albo takich pedofili co to niby prowadzą normalne życie a jak przyjdzie co do czego, będzie okazja, to wiadomo?
@Edenes: w swoim poście skupiłam się na wyzwaniu dziewczyn a nie na tym, jakiego koloru czy pochodzenia byli wolontariusze, ale rozumiem, że w zależności od tego koloru można wyzywać lub nie?
@dioxyna: a jeśli widzą, że złych zachowań się nie piętnuje tylko to wszystko to takie pitu pitu to wreszcie zbaczają na zlą ścieżkę. ja rozumiem to obarczanie, jeśli robiła to z premedytacją a nie została skrzywdzona to rodzice powinni ją za to srogo zganić, bez wątpienia.
@dioxyna: ale to co mają, głaskać po główce? srogi #!$%@?, podejście do sprawy z pełną naganą jest konieczne ale rzecz jasna nie tylko. oczywiście mimo to powinna dostać od rodziców drugą szansę. ja osobiście gdyby taką drugą szansę zmarnowała i powtórzyła błąd to bym traktował jak powietrze i zbędny balast do 18stki a potem kazał się wyprowadzić i sobie radzić (oczywiście chodzi mi tutaj akurat o taką konkretną sytuację). natomiast gdybym
@shouldicare: o jakich my nastolatkach gadamy ? tych starszych czy młodszych ? Bo ja tam widzialem te starszre po 16-18 lat. a teraz mowisz o 12 letnich dzieciarach które nic nie wiedzą. Generalnie chore jest zalecanie sie do 12-14 latek . Ale to ze komus podba sie nastka w wieku 16-18 lat uwazam za normalne, chyba tylko homo by sie nie podobała