Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagów #depresja #fobiaspoleczna #psychiatria #ssri : jakie pozytywne efekty występują u Was dzięki braniu leków? Czujecie się lepiej w głowie, jesteście bardziej pobudzeni, macie lepszy humor, lepiej Wam się myśli, czujecie mniej lęków, pojawiła się jakaś motywacja?

6 tygodni temu zacząłem brać escitalopram, od 2 tygodni biorę docelowe 20 mg i aktualnie czuję tylko mniejszy lęk ogólny. Wyraźna poprawa była na kilka dni, kiedy zwiększałem dawkę - czułem, że mam więcej energii i pojawiała się jakaś nadzieja, ale do dziś przetrwało tylko częściowe zmniejszenie lęków. Niby dobre i to, bo częściej wynurzam się z piwnicy, ale nie wiem, czy wszystko, czego powinienem oczekiwać od leków, szczególnie że myśli o pracy i wyprowadzce nadal mnie paraliżują.
Poza tym, jednym ze skutków depresji u mnie jest "zamulenie" w głowie - nie chce mi się myśleć, skupiać nad czymś, czuję się zwyczajnie głupi - są na to jakieś specyfiki?

W poniedziałek mam wizytę u psychiatry i chciałbym powiedzieć mu coś sensownego.
  • 4
@drWind: Moim zdaniem te leki nie pomagają na takie zamulanie. Może i trochę pobudza i zobojętnia cię na negatywne doznania i nie będziesz wpadał w takie dołki i zmniejszą się lęki, ale u mnie motywacja nieznacznie się poprawiła tylko.