Wpis z mikrobloga

  • 1500
Chciałbym w kilku słowach skomentować sprawę #euroweek

1. Uważam działania moderacji za słuszne.
Jako platforma społecznościowa, musimy reagować na wiarygodne zgłoszenia naruszeń praw od osób, których one dotyczą. Otrzymując takie zgłoszenie od rodziców dziewczynek, zareagowaliśmy w odpowiedni sposób.

2. Bezstronność.
Myślę, że rolą Wykopu jest nagłaśnianie tematów, a nie ich ocena. Żaden z nas nie ma pełnej wiedzy w temacie, więc nie oceniajmy. Tematem zajmą się odpowiednie organy i to ich zadaniem jest osądzenie sprawy.

3. Odpowiedzialność.
Wykop obecnie odwiedza 8,5 mln użytkowników miesięcznie. Jako społeczność jednego z najpopularniejszych polskich serwisów internetowych macie wpływ na to, co pojawia się w innych mediach. To też oznacza, że macie realny wpływ na innych, a z tym związana jest odpowiedzialność. W usuniętym znalezisku dotyczącym #euroweek opublikowane zostały wizerunki osób nieletnich. Opis znaleziska sugerował kontekst, w którym z pewnością żaden z Was nie chciałby zostać przedstawiony w internecie.

4. Anonimowość.
Wbrew temu co niektórzy sądzą, anonimowość w sieci jest złudna. Obrażając innych i naruszając ich prawa musicie zdawać sobie sprawę z ewentualnych prawnych konsekwencji.

Czym innym jest nagłośnienie tematu, a czym innym nękanie prawdopodobnych ofiar w komentarzach czy też na ich prywatnych profilach.

Otrzymaliśmy już pierwsze prośby o zabezpieczenie materiałów na stronie w związku prawnymi działaniami jakie chcą prowadzić.

5. Pomoc.
W sytuacji, gdy dochodzi do przestępstwa rolą Wykopu jest realna pomoc służbom i policji, która prowadzi sprawę. Na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania serwisu wielokrotnie dochodziło do takiej współpracy, która dała wymierne efekty. Jeśli w opisywanej sytuacji opiekunowie dopuścili się przestępstwa, to administracja Wykopu z pewnością będzie współpracować z odpowiednimi służbami w celu dostarczenia dowodów.
  • 374
  • Odpowiedz
@m__b: ale z tą bezstronnością to żeś pojechał po bandzie, ja rozumiem PR i te sprawy no ale #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej dajcie już spokój z tym wzywaniem do obrony internetu i walką z ACTA 2 - chcecie to sami tam sobie weźcie szabelki i walczcie

A co do pani moderator, która groziła konsekwencjami prawnymi sknerusowi, bo według jej interpretacji to była „informacja nieprawdziwa”
  • Odpowiedz
Czasami mam wrażenie, że te oświadczenia pisane są tak:

m_b [pokazuje treść oświadczenia moderatorom]
a
s: hahaha, nie no, nie napiszesz przecież tego w ten sposób, przecież nie masz użytkowników za aż takich idiotów że Ci uwierzą
m
_b: potrzymaj mi piwo...
  • Odpowiedz
@m__b:

Myślę, że rolą Wykopu jest nagłaśnianie tematów, a nie ich ocena.


Nagłaśnianie to jedno a drugą równie istotną rolą są właśnie komentarze użytkowników, sam wiele razy to mówiłeś w wywiadach.
  • Odpowiedz
@m__b: Dużo rozsądku jest w tym co napisałeś, ale chcesz jeszcze bardziej wybielić kolor biały Mr. Białek....
Dobitnie widać, że najważniejszy dla was jest sukces marketingowy Wykopu, a nie dobro i komfort ludzi, którzy tworzą ten sukces i to głównie takimi kontrowersyjnymi tematami, taka mała ironia.

Oczywiście nie jestem częścią, która toczy te wojenki, ale powinniście być fair wobec użytkowników i niejako twórców sukcesu wykopu.
  • Odpowiedz
Wbrew temu co niektórzy sądzą, anonimowość w sieci jest złudna. Obrażając innych i naruszając ich prawa musicie zdawać sobie sprawę z ewentualnych prawnych konsekwencji.

Czym innym jest nagłośnienie tematu, a czym innym nękanie prawdopodobnych ofiar w komentarzach czy też na ich prywatnych profilach.

Otrzymaliśmy już pierwsze prośby o zabezpieczenie materiałów na stronie w związku prawnymi działaniami jakie chcą prowadzić


Prawaczki szykujcie portfele, albo raczej wasze mamusie niech szykują.
  • Odpowiedz
Chciałbym w kilku słowach skomentować sprawę #euroweek


@m__b: dobra, dobra ale a__s to powinieneś #!$%@?ć, chociażby za to że przez nią serwis nie funkcjonował przez kilka dni, a też wiem, że ona moderuje w sposób mocno subiektywny i banuje w sposób nie mający oparcia w regulaminie. Powinieneś oddzielać kontakty zawodowe od prywatnych.

  • Odpowiedz
Jedyne co zle zrobil OP to nie zamazanie twarzy dziewcząt. Ale na litosc boska, to nie podstawa do perma czy rocznego bana , tylko co najwyzej miesiecznego

@lakukaracza_: ty tez szykuj, a raczej niech twoja zona szykuje. Chcialbym kiedys doczekac czasow jak placisz jakiemus biskupowi odszkodowanje za insynuacje :v
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: To ciekawe, bo to czyniłoby wykop serwisem prawie tak dużym jak Ceneo i znacznie większym niż Filmweb. Mimo tego nie ma ich w Top 20 Megapanelu. Niech Białek pokaże raport z Analyticsa.
  • Odpowiedz
Jako platforma społecznościowa, musimy reagować na wiarygodne zgłoszenia naruszeń praw od osób, których one dotyczą. Otrzymując takie zgłoszenie od rodziców dziewczynek, zareagowaliśmy w odpowiedni sposób.


@m__b: Co to znaczy wiarygodne zgłoszenia? W jaki sposób zweryfikowaliście, że macie do czynienia z rodzicami dziewczynek, a nie jakimiś randomami?

Myślę, że rolą Wykopu jest nagłaśnianie tematów, a nie ich ocena. Żaden z nas nie ma pełnej wiedzy w temacie, więc nie oceniajmy. Tematem zajmą się odpowiednie organy i to ich zadaniem jest osądzenie sprawy.

Jak już napisał @Willy666 , kłamiesz w żywe oczy. Cenzurowanie znalezisk i próba zamiatania pod dywan afery jest przeciwieństwem nagłaśniania. Nagłośnione to zostało dopiero przez użytkowników wykopu, a nie was. Co się zaś tyczy oceniania, to wolny kraj i można komentować i wyrażać swoją opinię. No chyba, że jesteś hipokrytą, który jednak popiera
  • Odpowiedz
@m__b współczuję Ci patrząc na komentarze wyżej jakich ten portal ma użytkowników
Ci idioci chcą byś napisał że bronisz molestowania dzieci bo nie godzisz się na naruszenie dóbr osobistych. Nie potrafią zrozumieć czegoś takiego jak łamanie prawa czy przestrzeganie regulaminu.

Oni chcą byś zajął ich stanowisko a każde inne to przyznanie się że działasz tak by wybielać ich wyimaginowaną pedofilie.

Jedyne co jest przykre to to, że podchodzicie zbyt lajtowo do całej sytuacji. A to u was na portalu się to zaczęło, to wy nie potrafiliście zatrzymać karuzele nieuzasadnionej
  • Odpowiedz