Wpis z mikrobloga

  • 140
#euroweek #afera

Rozmawiałem z jedną z dziewcząt ze zdjęć z Euro Week i chcę przestrzec, żeby przypadkiem nie obwiniać / hejtować tych małolat.
One nie robiły nic złego (czysto-naiwne intencje, brak świadomości) i nie można wytworzyć atmosfery, żeby popadały w depresję, czy przeżywały tą akcję.
Pominę drobiazg, że młoda ma profilówkę z flagą Polski na Marszu Niepodległości i identyfikuje się jako osoba o narodowych poglądach (fun fact).
Do tych obozów byli nakłaniani rodzice przez nauczycieli jako czegoś elitarnego, gdzie np można podszkolić język itd.
Dziewczyny raczej nie zdają sobie sprawę z możliwych intencji / instynktów obleśnych przybyszów.
Wierzą, że najstarszy tam miał max 25 lat (takie były zasady), mimo iż na gołe niewprawne oko widać tam kilku typów biologicznie 30-40.
Dziewczyny to tylko dzieci, zrekrutowane przez nauczycieli i szkolne autorytety.
Nie powinno się ich oceniać, a dzieci mają po prostu prawo do głupoty i od tego są dorośli, żeby je chronić.

Przemyslenia z fb
  • 6
  • Odpowiedz
@1950M: chcę to widzieć rano w gorących. Podpinam się pod temat.
I apeluję ZWŁASZCZA do stulejarzy z tagów #przegryw i #p0lka. Fajnie, że się przyczyniliście do wyjścia tej afery na wierzch, zrobiliście świetną robotę. ALE
trochę szacunku i pokory.
Nawet, jeżeli coś się tam zdarzyło i one tego jeszcze nie rozumieją, to przynajmniej nie utrudniajcie im tego, żeby kiedyś mogły to przepracować i, w końcu, wchodzić w normalne związki, czy
  • Odpowiedz
@1950M: Fakt większość patrzyła na ten wyjazd jako okazja na spędzenie fajnie czasu. Jednak jest też 2 strona medalu dziewczyny które jak jeden ze screenów mówi "same pchały język do gardła". Osobiście też widzę w nich ofiary child groomingu bo nie bez powodu zachowują się tak jak się zachowują i winę ponoszą za to tylko ci kasztanowi opiekunowie. Ale jak pewnie sam zauważyłeś częsć nie widzi nic złego w ich zachowaniu
  • Odpowiedz
@1950M: Piona mirku. Pozdrów tę pannę, niech się trzyma. To musi być dla niej cholernie nieprzyjemna sytuacja.
Jak sprawa się uspokoi, to może ją poproś żeby zrobiła tu AMA? O ile jej rodzice nie będą mieli nic przeciwko temu.
  • Odpowiedz