Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś opla insignię z lat 2008-2015? Jestem ciekaw Waszych opinii na temat silników wrzucanych do tych aut - spalanie, awaryjność, koszta eksploatacji. Pod lupę głównie idą benzynowe 1.6 turbo / 1.8 turbo / 2.0 turbo, diesla bym nie chciał, ale 2.0 CDTi też wchodzi w grę. Jest problem z zagazowaniem benzynowej jednostki?

#motoryzacja #samochody #opel
  • 11
  • Odpowiedz
@hubi_st: 2.0CDTi sie zaciera. Trzeba wymieniać co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów malutki oring smoka. Uszczelka kosztuje ok 60PLN a robocizna z 500.

Ja osobiście unikałbym Opli z ostatnich lat, bo się psują. I nawet ASO nie potrafi czasem sobie z tym poradzić na gwarancji.
  • Odpowiedz
@hubi_st: gówno nie samochód.

Zrobiłem przez ostatnie 4 miesiące 15kkm w Insigni Biturbo (2.0 CDTi 195KM, 400Nm). W sumie 160kkm na blacie i póki co nic się nie zatarło i nic się nie zepsuło - a po samochodzie widać, że przede mną miał ciężkie życie.
Problem jest taki, że ten samochód jest... we wszystkim zły. Jest ciężki (ponad 1800kg xD), wielki z zewnątrz i ciasny w środku, mało zwrotny, kultura pracy
  • Odpowiedz
@bidzej: to samo chciałem napisać, małe, ciasne, wolne, skręca jak taczka i mało komfortu w połączeniu z nie najlepszym prowadzeniem

@hubi_st: kup sobie E90, deklasuje Insignię w zasadzie w każdym aspekcie
  • Odpowiedz
1.8 turbo


@hubi_st: nie ma takiego silnika. Jest zwykłe 1.8 wolnossące (A18XER, 140 KM). Mój tata ma i sobie chwali, ale nie licz na sportowe wrażenia z jazdy. Silnik wystarczający do przemieszczania się z punktu A do punktu B i nic więcej. Przy komplecie pasażerów na pokładzie z bagażami czuć, że ciężko mu się "odpycha". Tak wyżej wspomnieli - minusem tego auta jest jego duża masa własna.

PS: Szukaj minimum od
  • Odpowiedz
@oli91:

E90 ma większy rozstaw osi niż Insignia jest to dokładnie ta sama klasa samochodu różnica jest taka że Opel ma nadmuchaną karoserię a BMW nie. W środku ilość miejsca jest taka sama, z tym że w BMW wszystko jest dużo bardziej funkcjonalne o jakości wykonania już nie wspominając

  • Odpowiedz
Nie da sie ukryć ze Insignia to badziew, ale ilość miejsca w niej jest wieksza niz w BMW. Szczególnie jesli mówimy o tylnej kanapie i miejscu na nogi. Rozstaw osi moze i ma wiekszy, ale z tego co sprawdziłem to Insignia jest dłuższa o ponad 30 cm. Wg mnie zawsze to BMW bylo nadmuchane z zewnatrz, w kazdej 3jce miejsca na nogi z tylu jest malo - nawet octavia od 2 generacji
  • Odpowiedz
@oli91:

Tak, Insignia jest dłuższa bo ma napompowaną karoserię, ma przez to też trochę większy bagażnik. Miałem kiedyś w firmie E90 w sedanie, nie jest w ogóle ciasne. Zgodzę się że z tyłu jest trochę mniej miejsca niż w Oplu ale czy to jest powód żeby kupić auto, które poza tym ma wszystko gorsze ?

Porównanie z Golfem / Octavią nie na miejscu
  • Odpowiedz
Opel Insignia, Ford Mondeo, Volkswagen Passat to są odpowiedniki BMW 3er zawsze tak było


@kyloe: pod wzgledem wielkosci to tak srednio... O ile Insignia jest po prostu ciasna w srodku (potezne progi, potezne slupki), tak w Passacie czy Mondeo miejsca jest zdecydowanie wiecej.
  • Odpowiedz