Wpis z mikrobloga

Halo miruny spod tagu #cnc #drukarki3d #druk3d często zauważam, że niektórzy z was dłubią hobbystycznie w domu na drukarkach 3d czy jakichś mini frezarkach, laserach itp. Sam chciałbym coś podłubać ale jedyna wiedza jaką posiadam to ta, którą wniosłem z pracy jako operator/początkujący programista. Chciałbym sobie coś kupić do domu np. małą frezarkę z polem roboczym +/- 500×500 ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Jeśli chodzi o budżet to +/- 1500 ale możecie podrzucić też inne opcje
  • 9
Szczerze to na początek poleciłbym zakup drukarki 3D, łatwo ogarniesz o co w tym chodzi i jak działa. W chinach ciężko znaleźć jakąś ciekawą i tanią frezarkę, a tak to potem możesz przerobić swoją drukarkę na grawer laserowy lub na frezarkę, albo nawet kupić multiszlifierkę i przy pomocy drukarki 3D wykonać samemu frezarkę.
małą frezarkę z polem roboczym +/- 500×500 ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Jeśli chodzi o budżet to +/- 1500 ale możecie podrzucić też inne opcje


@wiadereczko: Frezarka 500x500 w budżecie 1500 - nie licz że to się uda, albo to będzie jakiś ulep z części plastikowych i prowadnic z kija od miotły, dające możliwość frezowania w świeżym biszkopcie.