Wpis z mikrobloga

Pytanko - jak robi się hammer-ons? W sensie, mam np. 0-2-3 zagrać tym sposobem, czy robię to tak: gram otwartą, później uderzam palcem na 2 i 3 progu tej struny? Czy raczej przytrzymuję 2 próg po zagraniu zera i uderzam 3?(nie wydobywa mi się wtedy dzwiek wiec ewidentnie robie cos nie tak). I czy ogólnie hammer-ony gramy tak, że uderzam palcem w miare szybko w daną strunę i ją puszczam od razu, czy raczej trzeba przytrzymac? Ogladalem tutoriale jak grają na elektrykach i im się ten dzwiek wydobywa lepiej jak uderzą, a na akustyku mi od razu cichnie po uderzeniu, tj. No slychac go ale slabo
#gitara #muzyka #naukagrynagitarze #pomocy #pytanie
  • 7
@Zamulacz_Hydraulikowy: To jest raczej normalne że na elektrykach o taki efekt jest o wiele łatwiej. Jezeli chodzi o sekwencje 0-2-3 ja bym zagral wlasnie pusta, potem Hammer na 2 i trzymajac go, hammer na 3. Jezeli jestes poczatkujacym graczem - moze sie okazac ze jak bys chcial zdjac szybko palec z 2 to wyjdzie Ci pull-off, tez ciekawa rzecz - ale w tym wypadku mysle nieoczekiwana :)
@Zamulacz_Hydraulikowy: Na akustyku często nie da się zagrać dokładnie tak samo tych hammerów i pull offów, jak na elektryku.

Testuj. Rób na różne sposoby, sprawdzaj efekt. Bardzo często w tabach jest to niekoniecznie idealnie rozpisane i bliżej zamierzonego efektu będzie jak zagrasz po swojemu. To jest taki element, że szybko wejdzie w nawyk i będziesz to robił intuicyjnie.
@Zamulacz_Hydraulikowy: @jamtojest: @Lemartez: na elektryku łatwiej ale to też kwestia wzmacniacza itp. ja gram na kijowym interfejsie do kompa i sygnał jest na tyle słaby, że ciężko zrobić brzmiące hammer-ony. a grałem u kolegi na normalnym piecu to byle dotknięcie struny już grało. no i kwestia palców i treningu, z czasem wychodzi coraz lepiej