Wpis z mikrobloga

Na swoim fanpage'u ruszyłem z cyklem krótkich graficznych porad dla ludzi, którzy samemu chcą wykonać np. ulotkę, plakat, logo itd. a wcześniej nie wiele mieli z tym tematem wspólnego. Może komuś się przyda. Raczej nikomu z branży ( ͡° ͜ʖ ͡°). Posty będę wrzucać też na mirko.

Do każdego wpisu będę dołączać moje przykładowe pomysły, aby lepiej zobrazować dany temat.
Na pierwszy ogień idzie PLAKAT (#1)

Bezpiecznym i estetycznym rozwiązaniem jest stworzenie plakatu na bazie zdjęcia. Pełno jest ich w darmowych bankach (tutaj znajdziecie sporą listę). Warto wybrać takie zdjęcie i kadr, które będzie zarazem tłem, jak i myślą przewodnią. Od razu powinna nam przyświecać myśl: "gdzie umieścić treść, żeby była widoczna i nie zasłaniała innych elementów?".

Po wyborze odpowiednich zdjęć przychodzi czas na typografię, czyli kroje pisma. Osoby, które nie zajmują się zawodowo projektowaniem często lubią korzystać ze zbyt ozdobnych, czasami źle zaprojektowanych krojów, które odwracają uwagę od zdjęcia lub nie pasują do klimatu. Odradzam to. Czytelny tekst możemy napisać np. Arialem, Times New Roman czy innym "zwykłym" krojem. Starajmy się też nie mieszać więcej niż 2 fontów, czyli tzw. czcionek, na jednym plakacie. Dobrym sposobem, jest korzystanie z różnych grubości jednego kroju. Tytuł możemy napisać wersją "black" lub "bold", a mniej istotną treść "regular" czy "light". Mamy wtedy pewność, że całość będzie do siebie pasować.

Tworząc poniższe propozycje (w komentarzach) pracowałem według następujących wytycznych:
a) darmowe zdjęcia
b) ogólnodostępne kroje typu Arial, Verdana
c) plakaty, które można wykonać w programie Paint
d) każdy można wykonać w kilka minut

#design #logo #grafika #grafikakomputerowa #plakat
Więcej na FB
emdzej23 - Na swoim fanpage'u ruszyłem z cyklem krótkich graficznych porad dla ludzi,...

źródło: comment_69MtfDoWJ4eEAE4MOCt0iZ4FALDkQNkO.jpg

Pobierz
  • 9
@xyz23 Nie masz CMYKa. Trzeba sobie pewnie radzić converterami albo alternatywnymi programami. Co do wszelkich online converterów to nie znam efektów, ale sprawdzę z ciekawości.