Wpis z mikrobloga

Mirko pomocy, jestem przestępcą skarbowym ( ͡° ʖ̯ ͡°).
W czerwcu zapomniałem złożyć JPKVAT za maj w terminie (wysłane w lipcu), dzisiaj byłem w US i dostałem mandat 400 zł, którego nie przyjąłem.
Jest jakaś szansa na wygranie sprawy? Moją jedyną obroną jest to, że zapomniałem, ponieważ rozliczam się sam kwartalnie.


#dzialalnoscgospodarcza #dg #ksiegowosc #podatki #vat #jpk
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@terror_blade: tylko 400zl Ci wlepili? Brałbym z pocalowaniem ręki, teraz stracisz czas i pieniądze na koszta sądowe na praktycznie przegrana sprawę
  • Odpowiedz
@terror_blade: jak już odmówiłeś to dorzuć sobie do argumentów, że wysłałeś spóźniony, ale przed jakąkolwiek kontrolą, więc nie można mówić o złej woli czy chęci uszczuplenia budżetu
  • Odpowiedz
@terror_blade: no to ja bym zmienił zdanie. 400zł i masz spokój. Ja się sądziłem przez 2 instancje, wygrałem, ale kosztowało to stresu i kasa na prawnika. Tyle, że to była grubsza sprawa trochę a nie o drobne.
  • Odpowiedz
@terror_blade: no kiepska linia obrony. Jeśli zjawiłeś się, bo Cię wezwali, no to raczej przyjmij, jeśli pojechałeś z własnej woli bez wezwania, to możesz iść w czynny żal np.
  • Odpowiedz
@terror_blade: Mireczku! Czyżbyś był pierwszą osobą z mandatem za niezłożenie JPK? Jest kilka interpretacji znanych podatkowców że US nie może wlepić takiego mandatu (bo nie ma podstawy prawnej - tak to bywa jak ustawy się na kolanie pisze).

Jak to było? Kazała zapłacić bez papiera z decyzją administracyjną o nałożeniu grzywny? Jeśli tak to jelenia szukała i powiedz że może Cię cmoknąć. Pokaż papiera bo ciekawy jestem podstawy nałożenia grzywny :D
  • Odpowiedz
@terror_blade: struktura JPK_VAT jest opublikowana na stronie MF. Strona Ministerstwa nie jest źródłem powszechnie obowiązującego prawa. Żaden przepis nie nakazuje podatnikowi monitorować tej strony a tym samym nikt nie ma prawa wymagać od niego jej znajomości.

Po to są rozporządzenia, którego tutaj nie chcą wykorzystać.
  • Odpowiedz
Odmówiłem, ale pani z US powiedziała, że jak zmienię zdanie to mogę przyjechać, przeprosić i przyjąć mandat


@terror_blade: Ale to skierowała wniosek o ukaranie do sądu czy nie?
  • Odpowiedz