Wpis z mikrobloga

Kupuje mieszkanie. Deweloper daje mi czas na poprawki do max 2 tygodnia stycznia 2019 (oddanie to maj 2020). Czy ja w tych poprawkach muszę dokładnie opisywać co gdzie chce? Przecież w tak krótkim czasie żadne studio projektowe nie zrobi mi projektu instalacji itp. Ponadto chciałem mieć klimatyzacje (ostanie piętro więc wyciąg na dach) i jak ma to określić w tym momencie? Czy może źle rozumiem te poprawki? #deweloperka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 4
@WujekRada: Po pierwsze, dalczego nie zapytasz dewelopera?

Czy już podpisałeś umowę? Może chodzi o zmiany do umowy, przesuwanie ścian itp któa wpływa na metraż czyli też na umowę itp. Wtedy ważny jest układ ścian itp. (bez instalacji)
Może też chodzić rzeczywiście o zmiany w m. in. w instalacje, gniazda itp która deweloper może uwzględnić w trakcie budowy. Dlatego najlepiej jak byś się poradził bezpośrednio u niego.

Jeżeli chodzi o ten dokładniejszy
@WujekRada zależy jakie poprawki robisz. Jeśli architekturę to idź do autora projektu budowlanego. Zajmie mu to najmniej czasu (nie koniecznie będzie najtaniej :) ). Instalacje sanitarne w zasadzie możesz olać - dobry hydraulik w mieszkaniu ogarnie wszystko bez projektu (wod-kany, ogrzewanie w tym podlogowka, klima itp) - chyba że deweloper potrzebuje projektu... . Wyjątkiem jest gaz, na zmianę będziesz musiał mieć pozwolenie na budowę lub wpisane zmiany nieistotne w projekcie budowlanym (sprawa
@WujekRada: Z tego co mi wiadomo, to tylko dobra wola dewelopera, że w ogóle coś pozwala Ci zmienić - w sensie wynegocjowałeś sobie takie prawo w ramach umowy.

I termin na te poprawki też powinien być określony w ramach tych negocjacji. Może deweloper myślał, że masz już wszystko gotowe, bo przecież plan mieszkania znałeś już dużo wcześniej - czy się mylę i nagle dopiero się dowiedziałeś jaki jest układ mieszkania i
@WujekRada:
Przede wszystkim zwroc uwage na to jak planujesz mniej wiecej urzadzic mieszkanie i pod tym katem zdecyduj gdzie maja byc gniazdka - ma to znaczenie np. jesli bierzesz kuchnie z ikei to potrzebujesz gniazdko nad zabudowa albo w szafce obok. Ogolnie elektryke moga zrobic Ci fachowcy wiec nie jest tak, ze jak czegos nie przemyslisz to nie da sie naprawic. Kwestia przeorania troche muru ;)

Dobrze sprawdz polozenie grzejnikow -