Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Właśnie wracam do Polski po 5 latach emigracji i czuję, że popełniłem w życiu ogromny błąd. Zdałem słabo maturę, po szkole od razu wyjechałem za granicę. Na początku zbierałem truskawki w Anglii, potem był magazyn i budowlanka. Przez pierwszy rok byłem praktycznie na zero, koszty życia mnie przerosły. Potem zdobyłem lepsze zarobki no i przez 4 lata udało mi się zarobić pokaźną sumę, w przeliczeniu na PLN to prawie 150.000 złotych.

Wracam teraz do Polski bo mam dość g---o-robót u Land Lordów. Nie chcę narazie zakładać firmy bo nic specjalnego nie umiem, na początek mój plan to poprawić maturę, potem wybrać się na jakieś studia zaoczne. Tylko że nie wiem do końca co mógłbym w życiu robić, tak patrzyłem po ofertach pracy w Polsce to w tej chwili obecnie opłaca się iść do IT jako jakiś programista albo tester, bo nie wymagają studiów. Stać mnie na to, aby przez jakiś czas po prostu wynająć mały pokoi i konsekwentnie się uczyć. Nigdy nie miałem problemów z nauką tylko mieszkałem w patologii, gdzie nie było stać rodziców na książki bo wszystko przepijali.

Wiem na pewno, że mam dość jakiejkolwiek pracy fizycznej czy g---o-robót. Nie wiem też czy istnieją jakieś alternatywy oprócz IT, chciałbym po prostu godnie żyć w Polsce i robić coś naprawdę ciekawego, a od znajomych w kółko słyszę, że tylko w IT obecnie dobrze płacą, a w innych zawodach max 3k na rękę.

Tak więc nie wiem, jakie mam alternatywy. Może ktoś podpowie na jakie zawody jest teraz potrzebowanie w Polsce, tak żeby po kilku latach w miarę dobrze zarabiać?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChuckFasola: o c--j no nieźle, myślałem, że to jest po prostu typowy fryzjer męski. Ale jak trzaska hajs na kobietkach to się w sumie nie dziwie, one to potrafią wywalić olbrzymie sumy pieniędzy w wygląd. No tylko kolejna kwestia. Twój kumpel to jest pewnie top5 czy top 10 w twoim mieście. Reszta fryzjerów to nawet 4k miesięcznie nie zobaczy.
  • Odpowiedz
@wykopek12345

Nie no koleś ma umiejętności i też ma nie złe branie, co zmieniło moje stereotypowe myślenie że każdy fryzjer to gej.

Po prostu czasem gadamy przy wodce o jego robocie, stąd mam podstawowa orientację na ten temat i faktycznie.. Rynek fryzjerski dzieli się na te fryzjerki za 15 zł za wszystko, no i tych fryzjerów do których chodzą bardziej zafiksowane na swoim punkcie laski i wydawają tam majątek. A on
  • Odpowiedz
Aczkolwiek mój komentarz nie miał na celu promocji zawodu fryzjera tylko uświadomienie OPowi że nie tylko w IT leży kasa.

Po prostu jak ktoś jest specjalistą i ma fach w ręku to również ta kasę zrobi w budowlance (no ale OP chce uniknąć roboty fizycznej) w mechanice samochodowej, w reklamie etc. itp.
  • Odpowiedz
o c--j no nieźle, myślałem, że to jest po prostu typowy fryzjer męski.


@wykopek12345: Nawet typowo mescy barberzy zarabiaja dobra kasę, teraz masz ogromna fiksacje na punkcie brody fryzury i ogolnie meskiego wygladu. Na moim osiedlu w wawie fryzjerzy kosza 50-80 pln za meskie strzyzenie, na które musisz zapisac sie z tygodniowym wyprzedzeniem. ja chodze do ukrainki, która bierze 30 pln bo szczerze mówiąc to nie widziałem szczególnej różnicy w
  • Odpowiedz