Wpis z mikrobloga

Pół roku temu zginął mój ojciec w pracy. Był ubezpieczony osobiście i w pracy. Łącznie dostanę jakieś 300 tys. złotych. Jak zainwestować te pieniądze? Myślałem, żeby wszystko włożyć w jakiś duży indeks giełdowy (np. DJIA). Te pieniądze nie są mi teraz koniecznie potrzebne do życia, gdyby je zainwestował wyjąłbym je dopiero za 15-20 lat. Myślicie, że to jest dobra opcja na ulokowanie pieniędzy?

#pieniadze #inwestycje #akcje
  • 24
  • Odpowiedz
Rozwiązaniem są fundusze ale one z kolei pobierają duze opłaty


@tomek1x1: Boisz się ryzyka walutowego a proponujesz fundusze gdzie bulisz za zakup, sprzedaż i ewentualny % zysku. + inflacaja to rocznie fundusz - nawet jak traci będzie cię kosztował 4-5%. Sama waluta działa w dwie strony - raczej takie akcje jak były na franku nie zdarzają się dość często na $ czy € :)

Podałem taki koszyk bo OP napisał, że
  • Odpowiedz
@Nartenlener: Chcę tylko uswiadomić kolegę że wyjście z inwestycjami za granicę wiąże sie z ryzykiem walutowym. Wcale nie twierdzę że fundusze są lepsze i wcale ich nie proponowałem tylko napisałem ze one z racji skali stosują jakies tam zabezpieczenia (tak jak wielkie firmy), a koszty mogę dochodzic do tych 4-5% rocznie i to tez trzeba miec pod kopuła.
  • Odpowiedz
@wulad: myślę, że jeśli jesteś gotów porządnie zaryzykować - to moim zdaniem weź kredyt pod nieruchomość usługową dla przychodni. Słyszałem że to najlepsze co można zrobić. W wynajem mieszkań podmiotom fizycznym bym nie szedł, choć to ja. Ewentualnie zacznij flipować mieszkaniami. Zorientuj się jakie mieszkanie będące ruderą opłaca się kupić a jakie nie, wyremontuj, sprzedaj.
Kondolencje z powodu Ojca mireczku.
  • Odpowiedz