Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobre 6 lat temu w polskiej #telewizja było takie show, które się zwało dragonsden. Tak mnie jakoś wzięło na wspominki i postanowiłem sobie sprawdzić jak radzą ci, którzy "wygrali życie" przekonując do siebie inwestorów.

Na tapetę wziąłem przede wszystkim kilka firm, których domeną było działanie w sieci. Nie powiem zaskoczyłem się, niestety (no może poza jednym wyjątkiem) nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przechodząc do konkretów:

1. Serwis z grami on-line i możliwością wygrania realnych pieniędzy: r1ng.pl - inwestorzy: Krzysztof Golonka, Maciej Kaczmarski, Grzegorz Hajdarowicz, Marian Owerko; kwota inwestycji: 350 tys. zł za 50% udziałów. Właścicielem serwisu jest Webventure S.A. Zgodnie z historią KRS w połowie 2013 roku nastąpiła zmiana właściciela (członków zarządu). Serwis Alexa.com stronę plasuje na 8,815,624 pozycji, co daje szacunkowo jakieś 20 UU (unikalnych użytkowników) dziennie. Wartość inwestycji (w mojej ocenie) na dzień dzisiejszy: śmieciowa.

2. Serwis imprezowy Grubabiba.pl - inwestorzy: Anna Garwolińska, Maciej Kaczmarski; kwota inwestycji: 270 tys. zł za 75% udziałów. Właścicielem serwisu była firma Qm Consulting (zgodnie z ostatnim wpisem CEiDG dn. 31.07.2016 r. nastąpiło zawieszenie działalności). Obecnie serwis i domena wystawiona na sprzedaż. Wartość serwisu na dzień dzisiejszy: zerowa.

3. Program księgowy przeznaczony dla gastronomi GASTRO FINANSE: gastro.pl - inwestorzy: Marian Owerko, Maciej Kaczmarski, Marek Rusiecki; kwota inwestycji: 300 tys. zł za 60% udziałów. Właścicielem serwisu jest Softech Sp. z o.o. Serwis Alexa.com stronę plasuje na 1,578,165 pozycji, co daje szacunkowo jakieś 100 UU dziennie. Wartość na dzień dzisiejszy: aplikacja przeznaczona dla wąskiego grona odbiorców, możliwe, że inwestycja mogła się zwrócić,

4. Ekskluzywny osprzęt elektryczny Nota Bene nota-bene.com.pl - inwestorzy: Anna Hejka; kwota inwestycji: 1 mln. zł za 75% udziałów, z możliwością zejścia do 50%. Właściciel firmy: NOTA BENE (od 2015, wcześniej GALERIA OSPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO "NOTA BENE", firma zlikwidowana w 2015 roku, po przejęciu zmieniło się również miejsce zarejestrowania działalności). Serwis Alexa.com strony w ogóle nie uwzględnia w swoim rankingu, co może świadczyć o zerowym zainteresowaniu. Wartość inwestycji na dzień dzisiejszy: śmieciowa.

5. Warsztat przez internet automanager.pl - inwestorzy: Andrzej Głowacki; kwota inwestycji: 250 tys. zł za 60% udziałów. Właścicielem serwisu była firma Tradeinvest Sp. z o.o. (zlikwidowana z końcem 2013 r.), czyli w rok po znalezieniu inwestora. Wartość inwestycji na dzień dzisiejszy: zerowa

To oczywiście tylko kilka przykładów, ale jak widać nie wystarczy mieć odpowiednie środki, aby pomnożyć swój kapitał we wlasnym #pracbaza Niejednokrotnie można sporo stracić. Ot, takie #ryzyko inwestora.

Źródła, z których korzystałem: Wikipedia, Alexa.com, KRS, CEiDG, archive.org, dns.pl (WHOIS).

#biznes #firma #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 24
  • Odpowiedz
@pablo397: napisałem ile wiem, nie badałem tego głębiej. Z tego co wiem to żadnego przekrętu nie było, po prostu ostatecznie żadnej inwestycji prawie nie było. Jak chcesz wiedzieć więcej to zobacz komentarze pod filmami na YT.
  • Odpowiedz
Ten post jest odgrzewany co kilka lat ?

gastro.pl należy obecnie do LSI Software i jest często wdrażany (system jest mega #!$%@?). Więc z tej inwestycji coś chyba było.

Z tego co pamiętam to w tym programie była gruba afera z przejęciem udziałów itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania W ogóle zastanawiają mnie te procentowe udziały. Nie jestem właścicielem/udziałowcem w żadnej spółce ani tym bardziej inwestorem, ale o czym świadczy, że ktoś daje inwestorowi za JAKĄKOLWIEK kwotę 50 albo nawet 75% udziałów? Chyba tylko o tym, że sami od początku w swoje pomysły nie wierzyli, a liczyli że im skapnie trochę hajsu z nieba.
  • Odpowiedz
EzoterycznyWybranek: Minęło już trochę czasu odkąd ostatni raz miałem okazję obejrzeć ten program, ale z tego co pamiętam to uderzył mnie brak kogoś specjalizującego się tylko w IT. Stąd też wydawało mi się, wszelkie pomysły z branży IT - #!$%@?ąc już od ich jakości - były oceniane trochę po łebkach. Ale ? Takie bledy mimo, ze ten pan z komisji Krzysztof Golonka to jak sam pisal o sobie w 2007 roku:
  • Odpowiedz