Wpis z mikrobloga

Jak sobie poradzic z zazdroscia? Ostatnio moim niebieskim zaczelo interesowac sie wiecej kobiet. Zawsze bylam troche zazdrosna, ale ostatnio czuje sie bardziej zagrozona. Ufam mu i go nie kontroluje, ale jakie zachowania sa destrukcyjne, a jakie akceptowalne i jak sobie radzic z destrukcyjnymi?

#zwiazki #zazdrosc #logikarozowychpaskow
  • 51
  • Odpowiedz
@ruok: ma wszystko. Zazdrościsz, bo ma lepsze w okolicy i tyle. Ponadto jeśli w Twojej głowie rodzi się zalążek takiej myśli, to u niego to już są co najmniej bardzo poważne plany.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn

Co?

W guście mojego faceta jest może 5% kobiet. Ma wymagania z kosmosu plus lubi określony typ urody.

Ja ogółem jestem takim małym zazdrośnikiem ale uroczym:D bardziej na żarty

@PanRuok to mgr inż i nie ma za wielu kobiet w otoczeniu xD ale sam jest nieco zazdrosnym facetem mimo, że jest bardzo przystojny
  • Odpowiedz
@ruok: xD
Mechanizm zazdrości w związku jest prosty- ukochany obraca się w towarzystwie lepszych niż ty. Tyle.
Zawsze możesz robić jak moja dobra znajoma, świadomie olewać zdrady i cieszyć się z tego, że masz chłopaka ze średniej półki, ale jak na siebie to i tak całkiem wysoko.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn

To samo powiem za kilka miesięcy.

I sądzisz, że nie mam racji? Że nie ma osób które po prostu są bardziej zaborcze czy zazdrosne? Przecież to się bardzo wiąże z konkretnym człowiekiem, a nie tylko z partnerem.

A na pewno śmieszki heheszki nie są oznaką tego, że mój facet mnie zdradza..
  • Odpowiedz
@ruok: każdy jest różny i co przyjmuje współczesna psychologia- nie ma ludzi całkowicie zdrowych psychicznie, ale zazdrość wynika z gorszej pozycji a nie z lepszej. Niestety moja droga.
A przez dowcip łatwiej jest wyrazić sprawy ciężkie.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn

Nie da się racjonalnie wytłumaczyć każdego zachowania i każdej postawy :-D

Można być miss świata i wciąż być irracjonalnie zazdrosną np o koleżankę z pracy 4/10 z którą facet czasem pogada.

Żarty też są różne i czasem po prostu są żartami :-) zwłaszcza jak nie dotyczą niczego/nikogo konkretnego.

Czasem przez lekką zazdrość dajemy wręcz znać drugiej osobie że nie jest nam obojętna.

Dla mnie związek, gdzie w ogóle nie ma zazdrości
  • Odpowiedz
Można być miss świata i wciąż być irracjonalnie zazdrosną np o koleżankę z pracy 4/10 z którą facet czasem pogada.


@ruok: tak, tylko jeśli uważasz, że jest lepsza w czymś.
  • Odpowiedz