Wpis z mikrobloga

@Lucifer_vult_animae_tuae: może dlatego, że jakbyś chciał sprzedać te książki co są w bibliotekach publicznych to nikt by ich nie chciał albo by poszły za pół darmo? A te co byś chciał to są kolejki do wypozyczenia. Jak chciałem kiedyś "O demokracji w Ameryce" i musiałem się jako niestudent przekopywać przez to gówno ich katalogii, systemy itd to mnie szlag trafiał.

W sumie to świetnie podsumowałeś jaki to nieudolny socjalizm jest
  • Odpowiedz
@JimNH777:

może dlatego, że jakbyś chciał sprzedać te książki co są w bibliotekach publicznych to nikt by ich nie chciał albo by poszły za pół darmo?


Co? Kto co jak? Sorry, ale nawet nie rozumiem o co ci chodzi. Wiesz że książka musi być kupiona od wydawcy, albo w księgarni zanim trafi do biblioteki? Odsprzedaż książek z bibliotek to rynek wtórny i twórca ani złotówki z tego nie
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae:

"może dlatego, że jakbyś chciał sprzedać te książki co są w bibliotekach publicznych to nikt by ich nie chciał albo by poszły za pół darmo? "

Co? Kto co jak? Sorry, ale nawet nie rozumiem o co ci chodzi. Wiesz że książka musi być kupiona od wydawcy, albo w księgarni zanim trafi do biblioteki? Odsprzedaż książek z bibliotek to rynek wtórny i twórca ani złotówki z tego nie zobaczy.
  • Odpowiedz
W sumie to świetnie podsumowałeś jaki to nieudolny socjalizm jest - każdy kto mmiał do czynienia z systemami katalogowania w bibliotekach wie o czym mówie. A tymczasem Kindle amazona bije to dziadostwo na głowe ;)


@Jacket: Miałem do czyniena z jednym i drugim. Nigdy nie miałem żadnych problemów.
No ale może dla trollnościowca stanowi problem wejście w elektroniczny katalog i zamówienie odpowiedniej pozycji do wypożyczalni.
Musisz pamiętać o powiedzeniu "dzień
  • Odpowiedz
Może właśnie dlatego cepie są za darmo bo gówno tam jest, 95% tych książek ma wartość rynkową bliską zeru.


@JimNH777:
Szczególnie starsze, niewznawiane pozycje albo nowości.
Gówno to masz na półkach top 10 w empiku, od bibliotek się odwal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Achooo_: no ale np biblioteki uniwersyteckie są całkiem ok wyposażone a najczęściej jak czegoś potrzebujesz i są w stanie to zdobyć to możesz poprosić o zamówienie
  • Odpowiedz
OP sie myli, raz chcialem oddac parenascie kilo ksiazek (jakies sienkiewicze i inne nudy) To pani powiedziala ze nie potrzebuja i wziela tylko harlequiny
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: I polska i angielska wikipedia pod hasłem antykapitalizm podaje jako przykłady różne odłamy socjalizmu oraz skrajną prawicę. Chyba nie muszę linkować i cytować. Partie centrystów, takie jak chadecja postują zazwyczaj społeczną gospodarkę rynkową, która z kolei czerpie z kapitalizmu.
Nie mam żadnych pretensji. Chciałem dopytać Cię o twoje zdanie, a z tagu #antykapitalizm wywnioskowałem, że masz poglądy lewicowe. W żadnym momencie nie miałem na celu Cię obrazić.
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: stary piszesz pierdoły i bzdury, to ci odpowiadam, bo niepełnosprytnych na mirko nie brakuje i niektórym takie oczywiste sprawy trzeba tłumaczyć.
P. S. "nikt na tym nie zarabia" A wydawcy to oddają książki i czasopisma gratis?
A świstak zawija je w sreberka.
Xd typie.
  • Odpowiedz