Wpis z mikrobloga

† Piątek, 07.12.2018 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

JUTRO GODZINA ŁASKI

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


CZĘŚĆ BOLESNA
1. Modlitwa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa

W tym miesiącu modlitwą obejmujemy życie nienarodzone i także tych, którzy zostali zabici przed swym narodzeniem. Zapomnianych o których pamięta tylko Bóg. Złączmy się wszyscy w modlitwie, aby świat zobaczył jak cenną wartością jest życie wszystkich dzieci.


●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Nowa formuła codziennego wpisu, więcej tutaj

Jak odmawiać różaniec

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....k - † Piątek, 07.12.2018 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
Jeśli masz kłopot, potr...

źródło: comment_4yfhh7RFl8PJ1ePL7rxND4I1bBaZAd3s.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to w ogóle znaczy: "egoistyczna modlitwa"


@Liwiia: A spójrz jakie o co są tutaj prośby: "za mnie", "za moją rodzinę" itp. Rozumiem że komuś coś jest potrzebne, ok- ale gdzie w tych prośbach są inni ludzie (poza rodziną wnioskodawcy), chociażby z rejonów kataklizmów ?
To już w sumie są lepsze w tym wszelkie kandydatki na miss polski czy świata, bo chociaż pragną jakiegoś tam pokoju, czy innego rozwiązania problemu
  • Odpowiedz
@Infrass: Bóg chce, abyśmy powierzali mu swoje sprawy i całe życie, więc się grubo mylisz. To jest po prostu naturalne, że modlimy się we własnych intencjach.
Argumentu o misskach już w ogóle byś się wstydził, to chyba jest oczywiste, że mówią to dla poklasku. A właściwie to chyba "mówiły", bo misski w stylu peace&love wyszły już z mody.
  • Odpowiedz
jest oczywiste, że mówią to dla poklasku


@Liwiia: Ależ oczywiście że tak, nic innego na myśli nie miałem.

A co do własnych intencji, czy nie można obok nich znaleźć miejsca dla bliźniego z innego zakątka globu? Tak na co dzień, nie tylko gdy wydarzy się coś złego i w danym momencie oczy świata są skupione na tym miejscu? W końcu religia coś tam mówi o miłości do bliźniego swego. Czyż
  • Odpowiedz
@Infrass: Przeciez są i moditwy w intencjach poszkodowanych w kataklizmach...

Czyż bóg bardziej przychylnie by nie patrzył na osobę, która nie tylko myśli o sobie i swoich sprawach, lecz i o bliźnich?

Nie, bo Bóg nie dzieli intencji na "lepsze" i "gorsze". I co najważniejsze, człowiek nie jest Bogiem żeby wszystko i wszystkich "ogarniać", nie jest też odpowiedzialny za wszystkich ludzi m.in. za tych, którzy o Bogu słyszeli, ale nie
  • Odpowiedz
człowiek nie jest Bogiem żeby wszystko i wszystkich "ogarniać"


@Liwiia: No wszystkiego jasne że nie, to oczywiste. Ale wciąż nam się kręci wymiana zdań dookoła bliźnich. No więc myślę, że jednak każdy człowiek jest w stanie ogarnąć jedno dwa zdania w swej modlitwie, prosząc o łaskę dla innego człowieka (rodzina wnioskodawcy wciąż się nie liczy, jest ona w każdej modlitwie) do tego naprawdę nie trzeba być boską istotą, by ogarnąć
  • Odpowiedz
@Infrass:

No więc myślę, że jednak każdy człowiek jest w stanie ogarnąć jedno dwa zdania w swej modlitwie, prosząc o łaskę dla innego człowieka

Jasne, że tak i to nie jest zabronione. Ale nie jest żadnym egoizmem modlić się za siebie i swoich bliskich... Modlić się za siebie, za swoją trwałość w wierze jest nawet koniecznym, w tych skądinąd porąbanych czasach
  • Odpowiedz
za swoją trwałość w wierze


@Liwiia: Myślę że tutaj to już tylko nasza wolna wola, jak z tą wiarą postąpimy.
Dobra, tyle ode mnie. Miło było wymienić spostrzeżenia, bez rzucania gównem czy inną zabawą w czarne listy. Miłego wieczoru życzę, i miłej niedzieli.
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae Modlitwa jest kwestią wiary - a wiara różni się od innych kwestii tym, że zależy wyłącznie od danego człowieka i nie trzeba jej udowadniać. Oczywiście, nie twierdzę, że nie warto dyskutować czy szukać odpowiedzi na pytania, bo nie bez powodu jesteśmy rozumni.
  • Odpowiedz
@Mis_Kudlacz: Czyli tak uważacie, bo wam tak pasuje, a łatwiejsza jest modlitwa niż faktyczna pomoc. Rozumiem. Jedni na fb lajkują, inni klęczą, tak samo pomocne.

@UMBEMBA:

Którego boga? Jahwe, Allaha, Jezusa, Ra, Posejdona, Światowida, czy jeszcze innego? Wiesz, człowiek wymyślił setki bogów, skąd wiesz że twój to prawdziwy? **
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae Pasować, tak, pasuje, ale z resztą nie mogę się zgodzić. Takie podejście, że modlitwa wystarczy, lepiej odpoczywać zamiast pracować, można wpleść między bajki jak te o tym, że Niebiosa wkładają raka w małe dzieci.

Mała anegdota.

Powódź. Wszystko zalane, spod wody wystają tylko dachy domów. Na jednym siedzi facet i się modli.
Podpływa
  • Odpowiedz