Wpis z mikrobloga

Używam vps na Google cloud 0.6 GB Ramu ubuntu 14.4 Mam odpalonych 10 takich samych vpsów z włączonym macro w przeglądarce. Wczoraj i dzisiaj okolicy 9 każda maszyna odnotowuje skok zużycia procesora do 100% z 40 mocno wzrasta zużycie dysku i bajtów sieciowych przychodzących. Trwa to jakieś 5 minut i potem następuje spadek wszystkiego w moim przypadku do 0, bo przeglądarka nie daje rady i się wiesza. Niektóre maszyny wytrzymały i nie wyłączyły przegądraki.
Ktoś wie co to może być?
Takie coś dzieje się na każdej maszynie na google cloud. Zobaczę czy jutro też coś takiego wystąpi. Dołączam wykres.
#vps #hosting #informatyka
źródło: comment_kqVWBuIv18X4bLdId3ReQp3Sfr2iZ8eS.jpg
  • 23
@ZADYMIARZ_PL: to jak nie jesteś aż taki to powiem tak: możliwe że to jakaś aktualizacja automatyczna czegoś i wywaliło się bo ram się przepchal, polecam zwiększyć pamięć SWAP tak o 2gb i będzie okej.

Duzo zarabiasz na tym macro tam?
@Rexikon: Na macro 2$ od maszyny miesięcznie powinno być, ale jeśli doładujesz btc to można kilka razy więcej jak wszystko będzie działać jak w zegarku to opłaci się po 5$ na konto zainwestować, sprawdziłem i coś jednak się dzieje o tej 9 (mam inną strefę czasową w ubuntu)

Dec 7 08:04:10 instance-3 anacron[7992]: Job `cron.daily' terminated (mailing output)
Dec 7 08:04:10 instance-3 anacron[7992]: Can't find sendmail at /usr/sbin/sendmail, not mailing output