Wpis z mikrobloga

W sumie założyłam konto, żeby napisać w końcu to co myślę.
Kiedyś byłam zaciętą feministką, ani mi w głowie były jakieś myśli, żeby zakłdać rodzinę, a jeżeli tak to na moich zasadach: czyli ja się garów, pieluch i odkurzacza nie tykam, niech robi to facet.Ja się będę "spełniać" w pracy...
Kilka rzeczy w moim rzyciu złożyło się na to, że uznałam feminizm za krzywdzący mnie (może nawet inne kobiety, ale nie chcę się za wszystkie wypowiadać). Dlaczego? To proste. Po prostu, chciałabym być może kiedyś założyć rodzinę. Taką normalną, ale obecnie nie widzę możliwości na to. W przypadku pojawienia się dziecka, oboje rodziców musi pracować (teoretycznie jest rok macierzyńskiego, ale co to jest rok? nie wyobrażam sobie oddawać rocznego dziecka obcym ludziom). Nawet gdyby dziecko dostało się do żłobka czy przedszkola, to matkę widziałoby.... Z 3-4h dziennie? To sporo za mało. A dodatkowo, dzięki #feminizm mało który mężczyzna teraz chciałby zakładać normalną rodzinę i ją utrzymywać.

Aha, moje "spełnianie" się w pracy obecnie to przesiadywanie 8h w korpo i robienie za samoeksploatującą się kopalnię, której głównym zasobem jest praca. Nie jestem człowiekiem, jestem po prostu zasobem :)
#rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm #przemyslenia #wyznanie #przegryw
  • 24
  • Odpowiedz
@Cr2O3: Gdyby pracowali tylko faceci to podatek mógłby być jeszcze większy bo z czego wtedy utrzymać służbę zdrowia, szkoły, uniwersytety i całą resztę.
I jest cała masa kobiet, które nie chcą być zależne od faceta bo taki może odejść, zdradzać, pić, bić. W takiej sytuacji kobieta bez pracy jest skazana na oprawcę lub życie w skrajnej biedzie. Biorąc pod uwagę, że nie ma zarobków więc nie ma też domu czy mieszkania.

Przykładowa sytuacja:
Kobieta z dwójką dzieci. Odchodzi od faceta lub ten ją zostawia. Facet zarabia 2,5-3 tysięcy miesięcznie.
Niech dostanie 1000zł alimentów i 1000zł z
  • Odpowiedz
@Laula:

utrzymać służbę zdrowia, szkoły, uniwersytety i całą resztę.


wszystkie te instytucje powinny być prywatne tak jak to było zawsze zanim zapanowała demokracja i
  • Odpowiedz
@Cr2O3: No to gratulacje światopoglądu i poparcia dla systemu, w którym minimalny procent społeczeństwa ma szansę na przeciętny poziom życia, podstawowy dostęp do opieki medycznej i edukacji.

Niech sobie takiego nie wybiera¯\_(ツ)_/¯
Bo ludzie od urodzenia aż do śmieci zostają tacy sami, wcale się nie zmieniają. I można przewidzieć czyjeś decyzje na przystani wielu lat.
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz