Wpis z mikrobloga

Siemano mireczki i mirabelki, czy jest na sali jakiś grafolog? Kolega mój ma rozkminę nad tym dlaczego mi się zmienił charakter pisma na jakiś jak to on ujął poważny, a jego i naszych kilku kolegów zatrzymało się na tak jakby poziomie 4 klasy podstawówki. Na czym to polega, kolega nie może pojąć jak może się komuś zmienić charakter pisania, skoro tak bardzo nam wklepywano te wszystkie ślaczki i inne kaligrafie z elementarza.

#pismoswiete #kaligrafia #rozkmina #pismoboners

  • 14
  • Odpowiedz
@Jencus: ja u siebie to zauważyłem jakoś w 3 klasie podbazy. Od tamtego czasu mam charakter pisma bardzo podobny do ciebie. Pamietam ze #!$%@?ły mnie już wtedy te podstawówkowe ogonki, to #!$%@? „s” czy „b”, albo łączenie liter na siłę. Wydaje mi się, ze wynikało to trochę z tego, że dużo więcej miałem już wtedy do czynienia z pismem „maszynowym” niż odręcznym w zeszycie. Pisanie charakterem zbliżonym do fontów takich jak
  • Odpowiedz
@Jencus: analizując siebie - zacząłem przyglądać się pismu innych i podświadomie adaptować jakies znaki do swojego charakteru pisma + „potrzeba” coraz to szybszego pisania tez definiuje to jak to pismo zaczyna wyglądać. Kolega ma jakieś dysgrafie stwierdzone? Często używa długopisa do pisania czy raczej cyfrowy z niego człek? Ile każdemu z was zajęło napisanie tego zdania?
  • Odpowiedz